Şu anda belli olmayabilir, ancak 2022 tartışmalı bir şekilde Apple’ın kurumsal pazara gerçekten girdiği yıl . Önümüzdeki yıllarda, herkesin pandemiye odaklanmasının büyük ölçüde gölgede bıraktığı bu gelişin sonuçlarını anlayacak şekilde büyüyeceğiz .

Pazar payı büyüyor

Panik dışında, pandeminin 2020’de vurduğu ilk etkisi, evden çalışabilen herkesi bunu yapmaya zorlamak oldu. Evet, bu aynı zamanda pek çok kişiyi uzaktan gidemedikleri için COVID-19’a maruz kalma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan büyük eşitsizlikleri de ortaya çıkardı. Ancak, mobil cihazlara kitlesel bir geçiş ve kısmen çalışan seçimine bağlı olarak Mac’lerin kuruluş genelinde benimsenmesinin hızlandığını gördük.

Kurum genelinde Mac dizüstü bilgisayar kullanımı %63 arttı ve ankete katılan BT karar vericilerinin yarısından fazlası (%53) son iki yılda Apple cihazlarına yönelik taleplerin arttığını söyledi. Bu artış Apple için (%42) diğer tüm cihazlardan (%11) çok daha fazla.”

2021 yılına gelindiğinde bu göç bir trend haline gelmişti. IDC, ABD işletmelerinde macOS cihaz kullanımının %23’e ulaştığını, iPhone’ların iş akıllı telefonlarının %49’unu ve işyerinde kullanılan çoğu tabletin iPad’lerden oluştuğunu iddia etti.

Phil Hochmuth, “İş kullanıcıları arasında, özellikle de uzaktan çalışan ve PC cihazı seçimi göz önüne alındığında, iş kullanıcıları arasında Mac kullanımındaki artış, daha fazla işletmeyi iOS/ipados ve tvOS ile birlikte macOS çevresinde resmi olarak yönetim araçlarını ve stratejilerini benimsemeye zorluyor” dedi. başkan yardımcıISı, Kurumsal Mobilite ve İstemci Uç Nokta Yönetimi, IDC.