Spotify Hediye (Gift) Kartı nasıl kullanacağınızı aşağıda anllattık. Spotify, dünyada çokça kullanılan piyasadaki en iyi müzik çalma hizmetidir. Artık milyonlarca abonesi var ve hem ücretsiz hem de ücretli planları var. Spotify ücretsiz ve günlük müzik tüketimi için yeterince iyi olsa da, yine de pek çok özellikten yoksundur.

Benim gibi bir müzik aşığıysanız, yapabileceğiniz en iyi şey Spotify Premium’u satın almaktır. Spotify Premium’u edinmenin bir değil, birçok yolu vardır. Hatta belirli bölgelerde ücretsiz Spotify Premium denemesi alabilirsiniz. Spotify Premium’u kullanmanın bir başka en iyi yolu da hediye kartlarını kullanmaktır.

Bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen bir Spotify hediye(gift) kartıyla karşılaştınız ve onu kullanmak istiyorsunuz. Ya da birisi size Spotify hediye kartı gönderdi, ancak siz onu nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz. Bu yazımızda Spotify hediye kartları ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacağız.

Spotify Hediye Kartı Nedir?

Spotify Hediye Kartı nedir

Spotify Hediye Kartı nedir

Spotify hediye kartları, size birinci sınıf bir kişisel plan sağlayan kodlardır. Spotify Premium satın almak için belirli miktarda Spotify Hediye Kartı gönderebilirsiniz.

Diyelim ki Spotify Premium kullanmak isteyen bir arkadaşınız var. Ona bir Spotify hediye kartı gönderebilirsiniz. Bu şekilde, arkadaşlarınız bir ödeme yapmadan Spotify Premium’u kullanabilir.
Spotify hediye kartlarını arkadaşlarınıza, ailenize, akrabalarınıza veya sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Spotify hediye kartları, Spotify Premium’u ücretsiz almanın harika bir yoludur.
Artık bir Spotify hediye kartının gerçekte ne olduğunu öğrendiğinize göre, başka birine hediye olarak vermek isteyebilirsiniz.

Spotify Hediye Kartı Nereden Alınır?

Spotify hediye kartları satın almak için bir platform arıyorsanız, bunları kolayca alabilirsiniz. Spotify’ın resmi sitesine göre kullanıcılar, birçok online mağazadan, elektronik mağazadan ve hatta e-ticaret sitesinden Spotify hediye kartı satın alabiliyor.

Spotify hediye kartlarını bakkallardan, marketlerden ve Amazon gibi online(internetten) alışveriş mağazalarından satın alabilirsiniz.

Paranızı PayPal kullanarak aktarıyorsanız PayPal’dan Spotify hediye kartları da satın alabilirsiniz. Spotify hediye kartı almanın pek çok yolu olduğundan, birini bulmak kolay olmalı.

Spotify Hediye kartlarını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz

Spotify Hediye kartlarını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz

Spotify Hediye Kartı Ne İçin Kullanılıyor?

Bir Spotify Hediye kartı satın almadan önce birkaç şeyi hatırlatmamız gerekiyor. Aşağıda, Spotify Hediye kartı ile ilgili bazı önemli bilgileri paylaştık.

  • Hediye kartları Premium Bireysel Planlar için kullanılabilir.
  • Spotify Premium’u başlatmak veya mevcut bir kart için ödeme yapmaya devam etmek için bir hediye kartı kullanabilirsiniz.
  • Spotify Hediye kartları, Premium Öğrenci, Premium Aile, Premium Duo veya Deneme Teklifleri için kullanılamaz.
  • Spotify Gift kartlarını 1, 3, 4 ve 12 aylık şeklinde değerlerle satın alabilirsiniz.

Bunlar, birisine Spotify Hediye(Gift) Kartı hediye etmeden önce hatırlamanız gereken en önemli şeylerden bazıları.

Spotify Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

Bir Spotify Hediye kartı aldıysanız, onu kullanmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Bir Spotify Hediye kartını kullanmak kolaydır ve adımlar hem masaüstü hem de mobil için aynıdır.

Spotify Hediye Kartı nasıl kullanılır

Spotify Hediye Kartı nasıl kullanılır

Spotify Hediye kartlarını nasıl kullanacağınız aşağıda yazılmıştır;

  1. Öncelikle bilgisayarınızı veya mobil web tarayıcınızı(internete girin) açınız. Google Chrome önerilir.
  2. Şimdi ücretsiz Spotify hesabınıza giriş yapın. Mevcut bir Spotify Premium kullanıcısıysanız, Spotify premium hesabınıza giriş yapın.
  3. Şimdi şu web sayfasını açın: spotify.com/redeem
  4. Şimdi sizden kodunuzu kullanmanız istenecektir. PIN’i ortaya çıkarmak için Hediye kartını kazıyın.
  5. Ortaya çıktıktan sonra , Spotify Code Redeem sayfasında PIN’i girmeniz ve Redeem(kullan) düğmesine tıklamanız gerekir.

Bir Spotify hediye(Gift) kartını bu şekilde kullanabilirsiniz. Spotify Gift Kartının ne olduğunu, ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını ve nereden satın alabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık. Sormak istediğiniz bir şey olursa çekinmeden yorumlarda belirtebilirsiniz.