Kalp atış hızınıizı takip etmek, bir akıllı saat sahibi olmanın en iyi nedenlerinden biridir. Ancak Google Fit , akıllı saat olmadan iPhone’da kalp atış hızınızı kontrol etmenizi sağlayacak yeni bir özellik alıyor (bu özellik Android’de zaten mevcuttu ).

Akıllı saat veya fitness takipçisi kullanmak kadar hızlı ve verimli olmasa da, sonuçlarınızı almak için biraz beklemeye istekliyseniz Google Fit mükemmel bir alternatiftir. iPhone’unuzun kamerasını ve Google Fit’i kullanarak kalp ve solunum hızınıZı kontrol edebilirsiniz. Nabzınızı ölçmeyi denemek istiyorsanız, Google Fit uygulamasını kullanmanız ve nabzınızı ölçmek için parmağınızı telefonunuzun kamerasına hafifçe yerleştirmeniz gerekir.

Uygulamanın, kanınızın pompalanma hızını tahmin etmek için “parmaklarınızın rengindeki ince değişiklikleri” izlemesi yaklaşık 30 saniye sürecektir.

Kalp atış hızınızı her zaman izleyen ve bir terslik olduğunda sizi uyarabilen bir saat veya giyilebilir fitness aleti kadar yararlı değildir . Bir şeylerin yolunda gitmediğini hissediyorsanız ve kontrol etmek istiyorsanız, yine de faydalıdır.

Solunum hızınızı kontrol etmek için ön kamerayı kullanacaksınız. Uygulama, dakikada kaç nefes aldığınızı belirlemek için ince göğüs hareketlerinizi izlerken 30 saniye hareketsiz oturmanızı isteyecek ve bu da değerli bir sağlık bilgisi olabilir.

Bu özellik, 2021’in başlarında Android için kullanıma sunuldu, ancak artık iPhone kullanıcıları, Google Fit’teki en son güncellemeyle sağlık izleme eğlencesine katılabilir. Google, bu tür tibbi okumalarda her zaman olduğu gibi , “bu sonuçlar tıbbi amaçlar için tasarlanmamıştır ve herhangi bir hastalığı veya tıbbi durumu teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için kullanılmamalıdır” diyor.