Cihazınızdan en fazla ömrü elde etmeye çalışırken, pilleri fazla düşünmek kolaydır. Yapma. Mümkün olduğunda cihazlarınızı prize takın, yanınızda bir pil takımı taşıyın ve hayatınıza devam edin. Slinky317 kullanıcısı tarafından yakın zamanda yapılan bir Reddit gönderisi , Android kullanıcılarını sinirlendirdi. İşin özü şu:

Pil ömrümün berbat olacağını varsayarsam, hayatımın çok daha iyi olduğunu buldum. Arabada ve %90 pil? Fişi prize takın. Ofiste mi? Şarj etmeye başlayın. Uzun bir gün veya akşam için dışarı mı? Bir pil takımı getirsen iyi olur.

Bu o kadar basit bir tavsiye ki, yanlış olduğunu varsayabilirsiniz, bu yüzden meslektaşlarımla konuştum ve biraz araştırma yaptım. Benim sonucum: bu iyi bir tavsiye ve hepimiz buna uymalıyız. Telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı mümkün olduğunda şarj edin; hiçbir şeye zarar vermezsiniz ve kendinize günü güçle atlatmak için en iyi şansı verirsiniz.

Ya Şarj Döngüleri?

Pilinizi gün boyunca şarj etmenin kulağa kötü bir fikir gibi geldiğini düşünüyorsanız, anlıyorum: ben de öyle yaptım. Ve bunun şarj döngüleriyle ilgili olduğunu düşünmemin nedeni. Cihazınızı fişe takıp çıkarmanın tek bir şarj döngüsü olduğunu ve bir pilin kapasitesi azalmadan önce birçok kez döndürülebileceğini defalarca duymuştum.

Önemli bir noktayı kaçırıyordum: Tam bir döngü, cihazı her takıp çıkardığınızda değil, bir pilin gücünü her kullandığınızda olur. Apple’ın belgelerini alıntılamak için :

Örneğin, dizüstü bilgisayarınızın şarjının yarısını bir günde kullanabilir ve ardından tamamen şarj edebilirsiniz. Ertesi gün aynı şeyi yaptıysanız, iki değil bir şarj döngüsü olarak sayılır. Bu şekilde, bir döngünün tamamlanması birkaç gün sürebilir.

Bu, telefonumu yüzde 95’teyken prize takmanın şarj döngüsü olarak sayılmayacağı anlamına gelir; bir döngünün yüzde beşi olarak sayılır. Bu yüzden bir dahaki sefere, çoğunlukla şarjlı bir pille arabaya bindiğimde, fişi takabilirim, çünkü zaten kullanacağım bir döngünün yalnızca yüzde beşini kullanıyorum. Beklemenin bir faydası yok, o yüzden tamamlayabilirsin.