Android 12 ( Go Edition ) yakında geliyor ve Google , mobil işletim sistemine özellikle 2 GB’tan daha az RAM’e sahip uygun fiyatlı Android cihazları hedefleyen bir dizi yeni özelliği duyurdu .

Google, uygulamaların daha hızlı başlatılacağını açıkladığı için Android 12’deki (Go Edition) en büyük değişiklikler kaputun altında. Google’a göre, “Android 12 (Go sürümü) cihazınızdaki uygulamalar %30’a kadar daha hızlı ve daha akıcı animasyonla başlayacak.”

 

En son sürümü çalıştıran telefonlar, uzun süredir kullanılmayan uygulamaları hazırda bekletme özelliği sayesinde daha az bellek kullanırken daha iyi bir kullanım ömrü elde edecek.

Android 12’ye (Go Edition) gelen, haberleri dinleme ve içeriği tercih ettiğiniz dile çevirme seçeneklerini görmenize olanak tanıyan son uygulamalar ekranında yapılan bir değişiklik gibi bazı yeni özellikler de var .

Bazı verileri kaydedebilen Nearby Share ve Google Play’i kullanarak uygulamaları paylaşabilirsiniz . Ve telefonunuzu paylaşırsanız, verilerinizin gizli kalması için hızlı bir şekilde misafir profiline geçebilirsiniz. Google, şirket daha spesifik olmasa da Android 12’nin (Go Edition) 2022’de geleceğini söyledi.

Ek olarak, hangi telefonların Android 12’ye (Go Edition) yükseltmeye uygun olacağını belirtmedi, bu nedenle tam olarak hangi telefonların yükseltilebileceğini öğrenmek için piyasaya çıkana kadar beklememiz gerekecek.