Kabul edelim ki, hepimizin Android akıllı telefonlarında en az 25-30 uygulama yüklü oluyor. Android cihazında en çok kullandığınız uygulamaları nasıl öğreneceğinizi anlatacağız. Ancak, tüm bunlardan günlük olarak yalnızca seçilen uygulamaları daha çok kullanıyoruz.

Örneğin, Not alma veya hesap makinesi uygulamalarından çok Instagram, YouTube uygulamalarını kullanıyoruz. Akıllı telefonlar harika bir teknolojik alet, ancak birçok insan telefonlarını çok fazla kullandıklarından endişeleniyor. Çünkü YouTube, Instagram, TikTok vb. gibi zaman alıcı uygulamalarda çok fazla zaman harcıyoruz.

Saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile. Yaklaşık 3-4 saat bu uygulamalarda vakit geçirdikten sonra pişman oluyoruz. Çünkü zamanımızın çoğunu telefonla harcıyoruz.

Dijital Denge Özellikleri Nelerdir?

Google, bu tür zaman alıcı uygulamalarla başa çıkmak ve daha üretken olmanıza yardımcı olmak için Android 10’da bir Dijital Denge Aracı’nı tanıttı. Dijital Denge, telefonunuzu sağlıklı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmayı amaçlayan bir özelliktir.

Örneğin, Dijital Denge araçlarıyla en çok kullandığınız uygulamaları ve her uygulamayı ne kadar süre kullandığınızı kolayca bulabilirsiniz. Bunun dışında, uygulama bildirimleri, mesajlar gibi dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmak için Odak modunu da etkinleştirebilirsiniz. Böylece dikkatiniz dağılmaz.

Android Cihazında En Çok Kullandığınız Uygulamaları Öğrenin

Bu yazıda, Android cihazında en çok kullandığınız uygulamaları görmenizi sağlayan Dijital Denge’nin en iyi özelliklerinden biri hakkında bilgi vereceğiz. Bununla, en çok hangi uygulamaları kullandığınızı görebilir ve her uygulama için daha fazla işlem yapabilirsiniz.

Android cihazında en çok kullandığınız uygulamalar

Android cihazında en çok kullandığınız uygulamalar

Android cihazında en çok kullandığınız uygulamaları öğrenmek için bu adımları izleyin;

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Dijital Denge ve ebeveyn denetimleri sekmesine tıklayın.
  3. Ayrıntılı liste için cihazınızı kullandığınız süreyi belirten sayılara dokunun.

Bu listedeki uygulamalar, en çok kullandığınız uygulamalardır. Listenin başındaki uygulama en fazla vakit geçirdiğiniz uygulama, en sonundaki uygulama ise en az vakit geçirdiğiniz uygulamadır.

Uygulamaların yanındaki süre ise, o uygulamayı ne kadar süre kullandığınızı belirtir. Daha ayrıntılı veri analizi için uygulamanın üstüne tıklayın.

Bu makalede Android cihazında en çok kullandığınız uygulamaları nasıl öğreneceğinizi anlattık. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Soru ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.