itiraf edelim; Android şu anda en popüler mobil işletim sistemidir. Diğer tüm mobil işletim sistemleriyle karşılaştırıldığında, Android size daha fazla özellik ve özelleştirme seçeneği sunar.

Android’in en son sürümü, Durum çubuğunda internet hızını gösterme seçeneği sunar. Varsayılan olarak Durum çubuğunda ağ bağlantılarını, WiFi sinyallerini ve pil yüzdesini gösterir. Ancak, Android’inizde CPU frekansını gerçek zamanlı olarak izlemek isterseniz ne olur?

Bu durumda, birkaç üçüncü taraf uygulaması yüklemeniz gerekir. Yani Android Durum çubuğunda CPU frekansını göstermenin yollarını arıyorsanız doğru makaleyi okuyorsunuz.

Android Durum çubuğunda CPU Frekansını Göstermenin 2 Yöntemi

Bu yazıda, Android durum çubuğunda CPU frekansının nasıl gösterileceğine dair adım adım bir kılavuz paylaşacağız. Kontrol edelim.

1. Cpu Float’ı Kullanma

Cpu Float, Android durum çubuğunda CPU scaklığını göstermek için kullanabileceğiniz en iyi Android uygulamalarından biridir. Uygulamanın adından da anlaşılacağı gibi, Cpu Float, birkaç önemli sistem bilgisini izleyen yüzen bir uygulamadır. Uygulamayı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Android Durum Çubuğunda CPU Frekansı Görüntüleme

Android Durum Çubuğunda CPU Frekansı Görüntüleme

Play Store indirme linki: Cpu Float

1. Her şeyden önce, Android akıllı telefonunuza Cpu Float’ı indirin ve yükleyin . Uygulamayı Google Play Store’dan edinebilirsiniz.

2. Ardından, Android uygulama çekmecenizden uygulamayı açın ve çok ihtiyaç duyulan tüm izinleri verin.

3. Şimdi uygulamanın ana arayüzünü göreceksiniz. Öncelikle Tercihler’e dokunmanız ve ardından ‘Durum Çubuğu’ seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.

4. Monitör bölümünün altında, ‘ CPU’ ve ‘CPU Sıcaklığı’nı etkinleştirin.

5. Şimdi Android’inizin ana sayfa düğmesine basın ve şimdi Durum Çubuğunda CPU frekansını göreceksiniz.

Bu kadar; bitirdiniz! Cpu Float aracılığıyla Android’inizin Durum çubuğunda CPU frekansını bu şekilde gösterebilirsiniz.

2. TinyCore’u Kullanma

TinyCore, Durum çubuğunuza bir CPU veya RAM göstergesi ekleyerek biraz daha kullanışlı hale getiren listedeki en iyi sistem izleme uygulamasıdır. Uygulamanın en güzel yanı, hem köklü hem de köklü olmayan Android akıllı telefonlarda çalışmasıdır.

Play Store indirme linki: TinyCore

Bu uygulama ile Android’inizin durum çubuğunda CPU kullanım yüzdesini, CPU frekansını, RAM Kullanımını, Pil seviyesini kolayca gösterebilirsiniz.

Bu nedenle, bu kılavuz tamamen Android Durum çubuğunda CPU Frekansının nasıl gösterileceği ile ilgilidir. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen arkadaşlarınızla da paylaşın. Bununla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin.