Özçekimler, kendinizi ifade etmenin harika bir biçimidir. Artık yeni çıkan telefonların bir çoğu selfie çekmek için kullanışlı ve yüksek kaliteli kameralara sahip cihazlardır.

Selfie çekmek için telefonunuzun ön kamerasını kullanan stok kamera uygulamaları pek kullanışlı olmuyor. Bunun yerine size hazırladığımız Android için en iyi 7 selfie uygulaması listemize bakarak size uygun olan uygulamayı telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.

1- Snapchat

Selfielerinize en güzel maskeleri ve çok çeşitli filtreler eklemek için harika bir uygulama. Daha çok sosyal medya tarzı bir uygulama olmasından dolayı insanlar arkadaşlarıyla fotoğraf ve video paylaşmak için kullanıyor.

Snapchat

Snapchat

Ancak Snapchat uygulaması daha çok selfie çekmek için çok kullanışlı ve çok özellikli bir özçekim uygulamasıdır.

Snapchat uygulaması, Selfielerinize çeşitli lensler, maskeler, emojiler, filtreler ve yazı tiplerini ekleyebileceğiniz bir android uygulamasıdır. Selfienizi çektikten ve istediğiniz ayarlamaları yaptıktan sonra fotoğrafınızı galeriye kaydedip istediğiniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Snapchat uygulamasını play store mağazasından indirebilirsiniz.

Play store indirme linki: Snapchat

2- Candy Camera

Yüzünüzün çeşitli modlarla daha güzel görünmesini sağlayan bir selfie uygulamasıdır. Candy Camera, yüz inceltme, beyazlatma, yumuşatma, makyaj gibi çeşitli güzellik özelliklerine sahiptir.

Candy Camera

Candy Camera

Aynı zamanda çok sessiz çalışan bir uygulamadır. Kimse farketmeden selfienizi sesizce çekebilirsiniz.

Play Store indirme linki: Candy Camera

3- Retrica Uygulaması

Retrica, resimlerinize çeşitli filtrelerle güzel bir atmosfer katabileceğiniz fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Uygulama, fotoğraflara daha fazla doku ve renk katan yüzden fazla farklı fotoğraf filtresi sunuyor.

Retrica uygulaması

Retrica uygulaması

Fotoğraflarınızla GIF oluşturabileceğiniz şahane bir uygulamadır. Sadece fotoğraf değil, videolarınızla da GIF oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Play Store indirme linki: Retrica

4- PhotoDirector

Selfielerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olabilecek yapay zeka destekli bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Otomatik cilt tonlama seçeneklerinin yanı sıra fotoğraflarınızı süslemek için bazı harika filtreler ve efektlere sahiptir.

PhotoDirector

PhotoDirector

PhotoDirector uygulamasının en iyi özelliklerinden biri de arka plandaki nesneleri kaldırmanıza olanak sağlamasıdır. Selfielerinizde arka planda istemediğiniz her türlü nesneleri kaldırabiliyorsunuz.

Play Store indirme linki: PhotoDirector

5- YouCam Perfect

Uygulamanın en iyi özelliklerinden bir tanesi grup halinde çektiğiniz fotoğrafları en iyi şekilde güzelleştirmenize yardımcı olmasıdır. Grup şeklinde çektiğiniz fotoğrafların içindeki bütün yüzleri yakalayıp hepsine aynı anda çeşitli filtreleri uygulamanızı sağlar.

YouCam Perfect

YouCam Perfect

Üstelik fotoğraflara gerçek zamanlı filtre uygulayabileceğiniz kullanışlı özelliklere sahiptir. YouCam Perfect uygulamasını aynı zamanda ön kamera ile çektiğiniz videoları düzenlemek için de kullanabilirsiniz.

Play Store indirme linki: YouCam Perfect

6- Afterlight

İnstagram için selfie çekecekseniz Afterlight uygulaması tam size göre. Uygulamada bulunan bir sürü filtre ve doku seçenekleriyle selfielerinizi tam istediğiniz gibi güzelleştirebilirsiniz.

Afterlight uygulaması

Afterlight uygulaması

Çeşitli doku ekleme seçenekleriyle fotoğraflarınıza farklı renkler katabilirsiniz. Üstelik çektiğiniz selfieleri instagram hesabınıza koyacaksanız, fotoğrafı kırpmanıza gerek kalmadan direk paylaşabilirsiniz.

Play Store indirme linki: Afterlight

7- Front Flash

Düşük ışık koşullarında selfielerinizi en iyi şekilde çekmenize yardımcı olan bir güzelleştirme uygulamasıdır. Doğal ten renginizi ön plana çıkarmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir.

Front Flash

Front Flash

Ortam ışığı düşük yerlerde ön kameranın karanlık çekmemesi için ekranın tümünü beyaz ışığa dönüştürerek selfie çekmenizi sağlar. Böylece fotoğraflarınızı daha canlı çekebilirsiniz.

Play Store indirme linki: Front Flash