Android Telefonda Play Store açılmıyor, uygulamaları indirmiyor veya Play Store yüklenmiyor gibi sorunları düzeltmeyi bu yazıda anlattık. Aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunları düzeltebilirsiniz.

Android Telefonda Play Store Açılmıyor

Play Store açılmıyorsa ilk yapmanız gereken şey telefonunuzu yeniden başlatmak olsun. Çünkü telefonu yeniden başlatmak, bir çok yazılım sorunlarını çözüyor.

Ayrıca cihazınızın depolama alanını da kontrol edin. Eğer depolama alanında yeterli alan yoksa, Android cihazınızdaki bazı dosyaları silmeniz gerekir. Bu adımları uyguladığınız halde sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları takip edin.

Android Telefonda Play Store Açılmıyor - internet bağlantısı

Android Telefonda Play Store Açılmıyor – internet bağlantısı

1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Play Store açılmıyor, yüklenmiyor, uygulamaları indirmiyor veya uygulamaları güncellemiyorsa, internet bağlantınızın iyi olup olmadığını kontrol edin. Eğer internet bağlantısı sağlıklı değilse muhtemelen bu yüzden bu hataları alıyorsunuz.

İnternet bağlantınızı düzeltip tekrar deneyin. Mümkünse Wi-Fi internet bağlantısına bağlanın.

Android Telefonda Play Store Açılmıyor - Play Store

Android Telefonda Play Store Açılmıyor – Play Store

2. Google Play Store Uygulamasının Tüm Verilerini Temizleyin

Eğer ki internet bağlantınızda bir sorun olmadığı halde bu hataları almaya devam ediyorsanız, Play Store uygulamasının önbellek verilerini temizleyin. Telefonunuzdaki uygulama ayarlarından Play Store’yi bulun ve önbellek verilerini temizleyin.

3. Play Store Uygulamasının Güncellemelerini Kaldırın

Play Store’nin önbellek verilerini temizlediniz ve internet bağlantınızda da bir sorun yoksa Play Store’nin güncellemelerini kaldırmayı deneyin. Uygulama ayarlarından Play Store’yi bulun ve tüm güncellemelerini kaldırın.

Ardından telefonunuzu yeniden başlatın ve mümkünse Wi-Fi internetine bağlanın. Ardından Play Store’nin son sürüme güncellenmesini sağlayın.

Android Telefonda Play Store Açılmıyor - Google Play Hizmetleri

Android Telefonda Play Store Açılmıyor – Google Play Hizmetleri

4. Google Play Hizmetleri’nin Önbellek ve Tüm Verilerini Temizleyin

Yukarıda anlatılan adımların hepsini uyguladınız. Ama hâlâ sorun devam ediyorsa, Google Play Hizmetleri’nin verilerini temizlemeyi deneyin. Play Store uygulamasıyla karıştırmayın. Play Store ayrı, Google Play Hizmetleri ayrıdır.

Uygulama ayarlarından Google Play Hizmetleri’ni bulun ve önce önbellek verilerini daha sonra da tüm verilerini temizleyin. Ardından son sürüme güncellenmesini sağlayın. Sonra da yeniden deneyin.

Android Telefonda Play Store Açılmıyor - indirme yöneticisi

Android Telefonda Play Store Açılmıyor – indirme yöneticisi

5. İndirme Yöneticisinin Verilerini Temizleyin

Yukarıdaki işlemlerin hepsini uyguladığınız halde sorun devam ediyorsa cihazınızdaki indirme yöneticisinin verilerini temizlemeyi deneyin. Uygulama yöneticisine gidin ve İndirme yöneticisini bulun. Tüm verilerini temizleyin. Sonra da yeniden deneyin.