Android telefonların hepsinde rehberinizdeki kişilerin (numaralarıyla birlikte) tümünü yedekleyebilir, tekrar yükleme yapabilirsiniz. Android telefonda rehber yedekleme nasıl yapılır? Telefon rehberi nasıl aktarılır? Bu soruların cevabını bu yazıda anlattık.

Android’de rehber yedeklemesi yapabiliğiniz gibi içe aktarma da yapabilirsiniz. Yani başka bir ‘vcf’ dosyasını kendi telefonunuza aktarabilirsiniz. Rehberdeki kişilerinizin hepsini bir ‘vcf’ dosyası haline getirerek istediğiniz yere yedekleyebilirsiniz.

Android Telefonda Rehber Yedekleme

Android cihazdaki kişileri dışa aktarmak için;

1. Android cihazınızdaki Kişiler uygulamasını açın.

2. Menü simgesine basın, ardından Ayarlar sekmesine dokunun. Dışa aktar seçeneğine dokunun.

3. Rehberdeki kişileri dışa aktarmak için bir ya da birden fazla hesap seçin.

Rehber’inizi bulut hesabınıza yedeklemeniz, bir daha kaybetmemeniz için iyi bir neden. Telefonunuzun başına bir şey gelirse bile Rehberdeki kişilerinizi kaybetmezsiniz.

Yedeklediğiniz Kişileri Geri Yükleyin

Android Telefonda Kişileri Yedekleme

Android Telefonda Kişileri Yedekleme

Daha önce bulut hesabınıza veya ‘vcf’ dosyası olarak yedeklediğiniz kişilerinizin hepsini tekrar telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Yedekteki kişileri içe aktarmak için;

1. Kişiler uygulamasını açın.

2. Menü simgesine dokunun.

3. Ayarlar sekmesine basın.

4. İçe Aktar seçeneğine tıklayın.

5. Kişileri içe aktarmak istediğiniz hesabı seçip Tamam’a basın.

Otomatik Yedeklemeyi Açma Veya Kapatma

Kişilerinizi kaybetmemek için otomatik yedeklemeyi açabilirsiniz. Rehberdeki kişiler, otomatik olarak Google hesabınıza yedeklenir. Böylece siz yeni kişi kaydettikçe Google hesabınıza otomatik olarak arka planda kendisi yedekler. Siz nerede olursanız olun Google hesabınızla oturum açtığınızda kişilerinize ulaşabilirsiniz. Hem de Rehber’inizi kaybetmezsiniz.

Otomatik yedeklemeyi açmak için;

1. Kişiler’i açın ve Menü simgesine dokunun.

2. Ayarlar sekmesine tıklayın.

3. Yeni kişiler için Varsayılan hesap seçeneğine basın.

4. Otomatik yedekleme yapılacak hesabı seçin.

Sevdiklerinizin telefon numarasını kaybetmemek için otomatik yedeklemeyi açmak en mantıklı davranış olacaktır. Çünkü telefonunuzun başına bir şey gelirse bile dünyanın neresinde olursanız olun, Google hesabınıza girdiğinizde Kişiler’inize ulaşabilirsiniz.

İpucu: WhatsApp ve Outlook gibi diğer uygulamalardaki kişileri geri yükleme yapabilmek için o uygulamaları yeniden yüklemeniz gerekir.