Android telefonlarda uygulamalar nasıl gizlenir? Bütün android telefonlarda uygulama gizleme yapabilirsiniz. Telefonun kendi özelliği yoksa bile üçüncü parti uygulama yükleyerek istediğiniz bütün uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Kişiselleştirme konusunda ödün vermeyen android telefonları istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Bunlardan biri de uygulama gizleme. Başkalarının görmesini istemediğiniz bütün uygulamaları gizleyebilirsiniz. Bunları marka halinde nasıl yapacağınızı aşağıda anlattık.

Xiaomi

Xiaomi telefonda uygulama gizlemek için Ayarlar’dan Uygulamalar sekmesine dokunun. Ardından Uygulama kilidi seçeneğine sonra da sağ üstteki Gizli uygulamalar seçeneğine basın. Burada uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Gizlediğiniz uygulamalara erişmek için ana ekranda iken iki parmağınızı ekrana dokundurup, dışa doğru sürükleyin (fotoğrafı yakınlaştırma hareketi). Gizli uygulamalar açılacaktır.

Samsung

Samsung telefonlarda uygulama gizlemek için Ayarlar’ı açın ve Ekran sekmesine dokunun. Ana ekran seçeneğine dokunup Uygulamaları gizle seçeneğiyle uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Gizlediğiniz uygulamayı açmak için uygulama çekmecesindeki arama kutusuna uygulamanın adını yazarak ulaşabilirsiniz.

Huawei

Huawei telefonda uygulama gizlemek için Ana ekranda iki parmağınızı ekrana dokundurup içe doğru sürükleyin (fotoğrafı uzaklaştırma hareketi). Ardından Ekle (add) seçeneğine dokunun. Gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin.

Huawei telefonda uygulama gizleme

Huawei telefonda uygulama gizleme

Gizlediğiniz uygulamaları açmak için Ana ekranda iken iki parmağınızı ekrana dokundurup içe doğru sürükleyin (fotoğrafı uzaklaştırma hareketi).

Oppo

Oppo’da uygulama gizlemek için Ayarlar’ı açın ve Gizlilik sekmesine dokunun. Ardından Uygulama kilidi seçeneğini açıp gizlemek ve şifre koymak istediğiniz uygulamaya dokunun. Şifre belirledikten sonra Uygulama kilidi seçeneğini aktif edip Ana ekranda gizle seçeneğini de aktifleştirin.

Gizlediğiniz uygulamaları açmak için Arama ekranına gelip belirlediğiniz şifreyi girmeniz gerekir. # ile başlayıp # ile biten şifrenizi girdikten sonra gizli uygulamalar açılacaktır.

Htc

Htc telefonlarda uygulama gizlemek çok basit. Uygulama çekmecesindeki üç nokta simgesine dokunun. Uygulamaları göster/Gizle seçeneğine dokunarak istediğiniz uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Bütün Android Telefonlarda Uygulama Gizleme

Telefonunuz yukarıdaki markalardan birine ait değilse ve uygulama gizleme ayarı yoksa Nova Launcher uygulamasıyla bunu yapabilirsiniz. Play Store’den Nova Launcher uygulamasını yükleyin ve varsayılan başlatıcı olmasına izin verin.

Ardından Ana ekrana basılı tutup Ayarlar’a girin. Uygulama & Widget Çekmecesi seçeneğine dokunun. Uygulamaları Gizle seçeneğiyle istediğiniz bütün uygulamaları gizleyebilirsiniz.