Hepimizin karşılaşabileceği web sayfası yok hatası çözümünü anlatacağız. Genellikle android kullanıcıları bu hatayla karşılaşır. Hataya sebebiyet verebilecek bir çok neden var.

Bunlardan bazıları kullandığınız tarayıcıda herhangi bir problemin sebebiyet vermesi ya da çevirim dışı olmanız. Bunlardan başka bir çok nedenden dolayı bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Bunları sırasıyla anlatacağız.

Sadece Bir İnternet Sayfasında Bu Hatayı Alıyorsanız

Eğer ki sadece bir internet sayfasında web sayfası yok hatası alıyorsanız, o internet sitesinin tarayıcıdaki çerezlerini silin. Google Chrome’dan örnek verelim. Bunun için Chrome tarayıcısının ayarlarına gidin.

Ardından Site ayarları sekmesine dokunup Tüm Siteler seçeneğine basın. Hangi internet site sayfasında bu hatayı alıyorsanız, onu bulup üstüne dokunun. Açılan sayfada Temizle ve Sıfırla butonuna basın.

Böylelikle o sayfanın tarayıcıdaki çerezlerini silmiş olduk. Şimdi yeniden o sayfaya gidip sayfayı yenileyin.

Bütün İnternet Sayfalarında Bu Hatayı Alıyorsanız

Bu hatayı bütün internet sayfalarında alıyorsanız ve internet bağlantınızda bir problem yoksa muhtemelen tarayıcınızda bir sıkıntı var. Tarayıcınızın tüm verilerini temizlemeyi deneyin.

web sayfası yok çözümü

web sayfası yok çözümü

Bunun için telefonunuzun uygulama ayarlarına gidin ve tarayıcınızı bulup Tüm verilerini temizleyin. Dikkatli olun. Çünkü bu verilerin hepsini silerseniz, açtığınız bütün sekmeler kapanacak ve Google hesabınızla yeniden giriş yapmanız istenecek. Yani tarayıcıdaki size ait olan tüm veriler temizlenecek.

Web Sayfası Yok Hatası

Yukarıda anlattığımız tüm adımları uyguladınız ancak hâla web sayfası yok hatası alıyorsunuz. Bunun nedeni muhtemelen internet sitesinin sunucularında bir sıkıntı olmasıdır. Genellikle aşırı trafik yoğunluğu nedeniyle bir internet sitesi bu hatayı verir.

Ya da internet sitesinin bağlı olduğu hosting firmasındaki bir arızadan dolayı web sayfası yok hatası alınıyordur. Peki biz ne yapacağız? diyorsanız şöyle cevap vereyim. Belli bir süre bekleyip tekrar web sayfasına girmeyi deneyin.