Artık, dosyalarınızı doğrudan yükleyebileceğiniz ve uzun vadede kaydedebileceğiniz ve bu da çok düşük bir maliyetle sizin için kullanılabilen bulut depolama servisleri var. Bir çoğunuz bulut hizmetlerinden haberdar olmalısınız ve bunlardan herhangi birini kullanmış olmalısınız.

Bugünkü konumuzda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Android ve iOS için en iyi bulut depolama uygulamalarının bir listesini paylaştık. Bu uygulamalarla Google Drive, OneDrive, Box vb. bulut depolama hizmetlerinde depolanan dosyalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Android ve iOS İçin En İyi 10 Bulut Depolama Servisi

Hadi o zaman, Android ve iOS cihazlar için en iyi bulut depolama uygulamalarından bazılarına göz atalım. Listemiz ayrıntılarıyla birlikte aşağıda açıklanmıştır.

1- Google Drive

Android ve iOS için en iyi 10 bulut depolama

Android ve iOS için en iyi 10 bulut depolama

Bu Google’ın ürünü neredeyse tüm Android cihazlarda ve dizüstü bilgisayarlarda yüklüdür, şirketin diğer hizmetlerini zaten kullananlar için kolay bir seçimdir.

Google Drive uygulaması ücretsiz 15 GB depolama alanı sunar. Fotoğrafları otomatik olarak senkronize eder, hızlı dosya paylaşım seçenekleri ve dokümanları (metinler, e-tablolar ve sunular) düzenlemek için araçlar sunar.

2- Dropbox

Dropbox, Android ve iOS için mevcut en iyi ve önde gelen bulut depolama uygulamalarından biridir. 2 GB boş alan sunar. Kullanıcılar fotoğrafları, videoları vb. yüklemek için boş alanı kullanabilir.

Mobil uygulama, Dropbox bulut depolama alanında depolanan verileri yönetmenize olanak tanır. Buna inanmayacaksınız, ancak Android ve iOS için bulut depolama uygulaması 175’in üzerinde farklı dosya türünü destekler.

3- Microsoft One Drive

Onedrive artık Microsoft’un en yeni Windows 10 işletim sisteminin bir parçası. Yeni yüklenmiş bir Windows 10’unuz varsa, OneDrive’ın entegre olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, çeşitli Microsoft uygulamaları, verileri cihazlar arasında eşitlemek için OneDrive ile entegre edilebilir.

 

OneDrive ayrıca iOS ve Android için uygulamalara sahiptir ve kullanabileceğiniz popüler bulut depolama hizmetlerinden biridir. Ücretsiz olarak 5 GB bulut depolama alanı sağlar ve bundan sonra hizmeti satın almanız gerekir.

4- Just Cloud

En güvenli çevrimiçi depolama hizmetlerinden biridir. Depolama kapasitesinden bahsedecek olursak ev kullanıcılarına sınırsız depolama alanı sunuyor.

 

Just Cloud, dosyalarını mümkün olan en ucuz şekilde yedeklemek isteyenler için en iyisidir. Ayrıca mobil dosyaları kolayca yönetebilmeniz ve telefonunuz yardımıyla bunlara göz atabilmeniz için mobil uygulamalarla birlikte gelir.

5- Box

Bu uygulamayla ilgili en iyi şey, bu uygulamanın kullanıcılara 10 GB ücretsiz veri depolama alanı sağlamasıdır. Elbette birkaç premium paketi de var ama ücretsiz olanı temel kullanım için yeterli görünüyor.

 

Box’ın Google Dokümanlar, Microsoft Office 365 vb. desteği vardır. Bugün kullanabileceğiniz popüler bulut depolama hizmetlerinden biridir.

6- Amazon Drive

Bu, kullanabileceğiniz en yeni depolama uygulamalarından biridir. Amazon artık bu hizmeti, verilerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz sürücü uygulamasında sağlıyor.

 

İçindeki tüm verilerinizi yükleyebilir ve yönetebilirsiniz. Bununla birlikte, ücretsiz ve ücretli depolama planlarını da seçebilirsiniz.

7- Mediafire Cloud Storage

Bu, saklanan dosyaları depolamak veya bunlara erişmek için kullanılabilecek listedeki en iyi başka bir uygulamadır. Bu uygulama, tüm verilerinizi tek bir yere koymanıza izin veren, kullanımı kolay ücretsiz bir hizmettir, böylece onlara her yerden erişebilirsiniz.

 

Ücretsiz hesapla 12 GB ücretsiz bulut alanı elde edersiniz. Yedeklemeleri, fotoğrafları, videoları vb. yüklemek için boş alanı kullanabilirsiniz.

8- Mega

Android ve iOS için en iyi 10 bulut depolama servisi

Android ve iOS için en iyi 10 bulut depolama servisi

Mega, çoğunlukla dosya paylaşımı amacıyla kullanılan bir başka popüler bulut depolama hizmetidir. Mega ile ilgili en güzel şey, ücretsiz olarak 20 GB bulut depolama verisi sunmasıdır. Bunun dışında uygulama, iOS ve Android uygulama mağazalarında da mevcuttur.

 

Dosyanızı saklamak için Mega ile ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir. Mega ayrıca medya dosyalarını doğrudan oynatan yerleşik bir medya oynatıcıya sahiptir.

9- Tresorit

Bu, ücretsiz planında 1 GB depolama alanı sunuyor ve premium planlar 12,50 dolardan başlıyor. Tresorit’in en güzel yanı, güvenliği çok ciddiye alması ve yüklediğiniz her dosyanın uçtan uca şifrelemesini sağlamasıdır.

 

Dosya uyumluluğu hakkında konuşursak, Tresorit hemen hemen her dosya türünü şifreli bulut sunucusunda saklamanıza izin verir.

10- Unclouded

Android kullanıcılarının sahip olmak isteyeceği benzersiz bulut depolama uygulamalarından biridir. Bil bakalım ne oldu? Unclouded ile kullanıcılar bulut ve cihaz depolama alanlarını keşfedebilir, analiz edebilir, yönetebilir ve temizleyebilir. Bulutsuz, Google Drive, OneDrive, BOX ve Mega’yı destekler.

Bu uygulamalar, bulut depolama servislerinden sadece bazıları. Umarım işinize yarar. Bildiğiniz daha iyi bir bulut depolama servisi varsa mutlaka yorumlarda belirtin.