Google, Google Fotoğraflar’da ücretsiz sınırsız depolama alanı sunarak planını sonlandırmış olsa da, uygulamayı güncellemeyi bırakmadı. Aslında Google, Google Fotoğraflar uygulamasını sürekli olarak geliştirmektedir.

Son zamanlarda, bir fotoğraftan metin kopyalamayı ve yapıştırmayı kolaylaştıran Google Fotoğraflar’ın en iyi başka bir özelliğini keşfettik. Bu özellik şu anda yalnızca Google Fotoğraflar’ın Android ve ioS sürümlerinde kullanılabilir.

Bu nedenle, Android/iOS’unuzda Google Fotoğraflar kullanıyorsanız, bir Fotoğraftaki metni kolayca kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Google Fotoğraflar, uygulamada yerleşik olarak gelen Google Lens özelliğini kullanarak bir görüntünün metnini alır.

Android’de Bir Fotoğraftaki Yazı Nasıl Kopyalanır

Resimdeki metni kopyalayın ve yapıştırın

Resimdeki metni kopyalayın ve yapıştırın

Bu yazıda, telefonunuzla bir fotoğraftan metin kopyalama ve yapıştırma konusunda adım adım bir kılavuz paylaşacağız. Kontrol edelim.

Adım 1. Her şeyden önce, Android veya iOS cihazınızda Google Fotoğraflar’ı açın ve içinde metin bulunan bir fotoğraf seçin.

Adım 2. Şimdi Metni Kopyala’yı öneren kayan bir çubuk bulacaksınız Bir görüntüden metin almak için bu seçeneğe dokunmanız gerekir.

Adım 3. Seçeneği görmüyorsanız , alt araç çubuğunda bulunan Lens simgesine dokunmanız gerekir.

Adım 4. Artık Google Lens açılacak ve görünen metni algılayacaktır. İstediğiniz metin bölümünü seçebilirsiniz.

Adım 5. Metni seçtikten sonra Metni Kopyala seçeneğine dokunmanız gerekir. Bu kadar! Bitirdiniz. Metin hemen panoya kopyalanacaktır. Daha sonra istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Bu kadar! Bitirdiniz. Android/iOS cihazınızla bir fotoğraftaki metni bu şekilde kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Bu makalenin tamamı, telefonunuzla bir Fotoğraftaki metni nasıl kopyalayıp yapıştıracağınızla ilgilidir. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen arkadaşlarınızla da paylaşın. Bununla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin.