İnternette yüzlerce oyun merkezli sesli ve yazılı sohbet hizmeti bulunmaktadır. Android’de kendi discord sunucunuzu nasıl oluşturursunuz. Ancak, bunların arasından Discord en iyisi gibi görünüyor.

Discord şu anda oyuncular için mevcut olan en popüler platformlar arası ses ve metin değiştirme platformudur. Sadeliği nedeniyle oyuncular arasında çok popüler ve kullanışlı. Discord’u daha önce kullandıysanız, sunucuları hakkında bilgi sahibi olmuşsunuzdur.

Discord sunucuları temelde kullanıcıların katılabileceği topluluklardır. Bir sunucu oluşturduktan sonra, bazıları metin, bazıları sesli sohbetler için farklı kanallar ekleyebilirsiniz.

Android’de Kendi Discord Sunucunuzu Oluşturun

Kendi Discord sunucunuzu oluşturmakla ilgileniyorsanız, doğru makaleyi okuyorsunuz. Bu yazıda, Android’de kendi Discord Sunucunuzu nasıl oluşturacağınızla ilgili adım adım bir liste hazırladık.

Android'de Kendi Discord Sunucunuzu Oluşturma

Android’de Kendi Discord Sunucunuzu Oluşturma

Android’de kendi Discord sunucunuzu oluşturmak için;

  1. Android telefonunuzda Discord uygulamasını açın.
  2. Sonra artı (+) düğmesine tıklayın.
  3. Sunucu oluşturma sayfasında hangi türde bir Discord sunucusu açacağınızı seçin.
  4. Açılan sayfada sunucunun kimlerin tarafından kullanılacağını seçin. Ben ve arkadaşlarım için ya da bir kulüp veya topluluk için seçeneklerinden birini seçin.
  5. Sonraki sayfada sunucu için bir isim belirleyin ve profil fotoğrafı ekleyin. Bitince Sunucu oluştur düğmesine dokunun.
  6. Sunucuyu oluşturduktan sonra size bir davet etme bağlantısı verilecek. Bu bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşarak, Discord sunucunuza arkadaşlarınızın katılmalarını sağlayabilirsiniz.
  7. Discord sunucunuza metin ve ses kanalları eklemek için üstteki yatay üç çizgiye dokunun ve eklemek için metin ve ses kanallarının üstündeki artı (+) düğmesine basın.

Hepsi bu kadar! Android’de kendi Discord sunucunuzu bu şekilde oluşturabilirsiniz. Sonrası size kalmış. Takıldığınız bir yer olursa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.