Android’den iPhone’a Video-Fotoğraf-Müzik Gönderme nasıl yapılır? Android telefondan iPhone’a ya da iPhone’dan, Android telefona kolay ve hızlı bir şekilde fotoğraf, video, müzik gibi dosyaları gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte nasıl yapacağınızı aşağıda anlattık…

 

 

Android’den iPhone’a Hızlı ve Kablosuz fotoğraf video ve müzik gönderme

 


Android’den iPhone’a video mu aktarmak istiyorsunuz. Bilgisayardan kablosuz olarak iPhone, android telefon veya tablete video, fotoğraf, müzik, dosya mı aktarmak istiyorsunuz. Hemde bunu hızlı yapmak istiyorum diyorsanız, cevabı burda!

 

Kablosuz Dosya Aktarma

 


iPhone ve android arasında fotoğraf, video, müzik, dosya aktarmak artık mümkün. Hemde çok hızlı ve internet gerektirmeyen bir yöntem anlatacağım. Büyük video dosyalarını kolaylıkla iphone’dan android’e, android’den iPhone’a, iPhone’dan Windows bilgisayara, android’den bilgisayarlara göndermek artık çok kolay. Hemen nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Hangi cihazlar arasında dosya aktaracaksanız, adımları ona göre atın. Biz önce Android cihazdan iPhone cihaza nasıl video, fotoğraf, müzik ve diğer dosyaları aktarabileceğimizi anlatalım.

 

Android’den iPhone’a Video-Fotoğraf-Müzik nasıl gönderilir?

 


Önce Android cihazımızdan play store mağazasına giriyoruz. Arama kutusuna Shareit yazıyoruz ve çıkan ilk uygulamayı(uygulamanın adının altında shareit technologies co. Ltd. yazanı) yüklüyoruz. Uygulamayı açıyoruz ve bütün izinleri veriyoruz. Uygulamayı açtığımızda karşımıza gelen ekranda gönder tuşuna basıyoruz.

 

Android'den Iphone'a Video-Fotoğraf- Müzik Gönder-gönder
Android’den Iphone’a Video-Fotoğraf- Müzik Gönder-gönder

 

Gelen ekranda ne göndereceğimizi belirliyoruz. Üstteki sekmelerde uygulama, müzik, video, fotoğraf ve dosya gibi seçenekler var. Karşı cihaza ne göndermek istiyorsak burdan seçiyoruz ve gönder seçeneğine tıklıyoruz.

 

Android'den Iphone'a Video-Fotoğraf- Müzik Gönder-dosya seç
Android’den Iphone’a Video-Fotoğraf- Müzik Gönder-dosya seç

 

Gelen ekranda iOS/WP Bağlan seçeneğine basıyoruz ve iphone cihazı aramasını istiyoruz. Cihazımız dosya göndermeye hazır.

 

Android'den Iphone'a Video-Fotoğraf- Müzik Gönder-alıcıları arıyor
Android’den iPhone’a Video-Fotoğraf- Müzik Gönder-alıcıları arıyor

 


Sıra geldi Karşı cihazımızı yani dosyaların aktarılacağı cihazı ayarlamaya. Bu cihazımız iPhone, windows(bilgisayar) veya android olabilir, hiç farketmez. Biz bu cihazımızı da iphone varsayarak adımlarımıza başlayalım.
İphone cihazımıza da aynı şekilde app store’dan shareit uygulamasını yüklüyoruz ve bütün izinleri veriyoruz. Sonra karşımıza çıkan ekrandan al seçeneğine tıklıyoruz. Cihazımız dosyaları almaya hazır.

Android cihazımızı tekrar elimize alıyoruz ve en son kaldığımız adımdan devam ediyoruz. Android cihazımızın iPhone cihazı bulmasını sağlıyoruz. Bulduktan sonra da cihazımızın adına tıklıyoruz. Dosyaların hızlı bir şekilde aktarıldığını göreceksiniz.
Eğer ki iki cihaz birbirini bulmuyorsa;
Cihazların aynı wifi ağına bağlı olup olmadığını kontrol edin. Aynı wifi ağında değilseler, kendiniz bağlayın.

 

Nasıl bağlayacagınızı bilmiyorsanız

 


Android cihazda shareit uygulamasından çıkıp(orta tuşa basın ki daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz), Ayarlar uygulamasına giriyoruz. Taşınabilir hotspot ayarlarına giriyoruz ve taşınabilir hotspot’u aktif ediyoruz ve iPhone cihazımızın da wifi ayarlarına giriyoruz.

iPhone cihazımızın wifi’sini Android cihazımızın taşınabilir hotspot’una bağlıyoruz. iPhone’u Android cihazımıza bağladıktan sonra her iki cihazımızdan shareit uygulamasına giriyoruz ve tekrar cihaz araması yapıyoruz. Bu sefer cihazımızı bulması gerekiyor.
Hepsi bu kadar. Android’den iPhone’a Video-Fotoğraf-Müzik Gönderme işlemini anlatmış olduk. Büyük dosyaları hızlı bir şekilde cihazlar arasında aktarmanın en basit yolu bu.

Uygulama, göndereceğiniz bazı dosyaları bulamıyorsa, uygulamanın ayarlarına girip gizli dosyaları göster seçeneğini aktif edin ve tekrar deneyin.
Bu adımları hangi cihazlara uygularsanız uygulayın farketmez ve kesinlikle internetinizden yemez!

 

Gönderdiğiniz Dosyaları Bulamıyorsanız

 


iPhone’a gönderdiğiniz videolar, fotoğraflar ve müzikler iphone müzik, galeri gibi iphone uygulamalarında görünmeyebilir. Gönderdiğiniz bütün video, müzik ve fotoğrafları shareit uygulamasına girdiğinizde bulabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde iki Android cihaz arasında uygulama da gönderebilirsiniz. Android’den iPhone’a veya iPhone’dan Android’e de uygulama gönderebilirsiniz. Ancak bu bir işinize yaramaz. Çünkü iki cihazın işletim sistemi farklı olduğu için gönderdiğiniz uygulamayı kuramazsınız. Ama android cihazlar arasında uygulama paylaşıp kurabilirsiniz.