Apple uzun zamandır öğrenciler ve eğitim alanında çalışan insanlar için indirim teklifinde bulundu, ancak şirket bunu elde etmek için eğitime dahil olduğunuzdan emin olmak konusunda gerçekten çok kötü bir iş çıkardı . Apple artık ABD’de doğrulama için Unidays kullandığından o günler geride kaldı.

Unidays, ister öğrenci ister eğitimci olarak eğitimle gerçekten ilgilendiğinizi doğrulayacak bir üçüncü taraf doğrulama hizmetidir. Apple donanımında biraz tasarruf etmek için eğitim indirimini özgürce tıklayan sıradan bir alıcıysanız, Reddit kullanıcılarının fark ettiği gibi artık bu fırsatları yakalayamayacaksınız .

Apple, eğitim durumunuzu doğrulamanın dışında, bir kişinin bir yılda satın alabileceği donanım miktarını da sınırlar. Artık yılda bir masaüstü bilgisayar, bir Mac mini, bir dizüstü bilgisayar, iki iPad ve iki aksesuarda indirim alabilirsiniz. Çoğu insan için bu, bir yılda (hatta belki on yılda) satın alacaklarından çok daha fazladır, ancak bir sınıfı Apple ürünleriyle donatmaya çalışıyorsanız, bu yeterli değildir.

Apple’ın eğitim indirimini gerçekten hak kazanmadan kullanan kişilere ne kadar para kaybettiğini tam olarak bilmek ilginç olurdu. Şirket, tam fiyatı ödeyen alışveriş yapanlardan ekstra para kazanmaya devam ettiği için, kullanmaması gereken kişileri kırmak için şirketin mantıklı.

Apple’ın İngiltere’de ve diğer bazı ülkelerde zaten bir doğrulama süreci vardı, bu nedenle bu yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Apple hayranlarının satın alma sürecini değiştirir.