Apple, aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilen yeni bir kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor . 2017 yılında şirket yeni bir proje olan AirPower’ı duyurdu, ancak piyasaya çıkmadı.

Cupertino dev Apple, AirPower şarj cihazını iyi gitmediği için durdurdu. Cihaz, üç Apple cihazını şarj edebilen mat bir Qi şarj cihazıydı.

Geçen yıl Apple, iPhone 12 serisi ile yeni bir kablosuz şarj teknolojisi olan MagSafe’i piyasaya sürdü.

Apple Yakında iPhone’u iPad ile Şarj Etmenize İzin Verecek

Şimdi, Bloomberg’in en son raporları, şirketin tüm cihazların birbirini şarj edebileceği gelecek için çok cihazlı şarj cihazı, kısa ve uzun mesafeli kablosuz şarj cihazları geliştirdiğini söylüyor .

Bloomberg’den Mark Gurman, en son “Power On” haber bülteninde Apple’ın aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilen bir şarj cihazı yapma fikri üzerinde çalıştığını söylüyor. MagSafe Duo zaten var, ama o farklı.

“Ayrıca Apple’ın kısa ve uzun mesafeli kablosuz şarj cihazları üzerinde çalıştığına ve Apple’ın tüm büyük cihazlarının birbirini şarj edebileceği bir gelecek hayal ettiğine inanıyorum. Bir iPhone’u şarj eden bir iPad’i ve ardından iPhone’un AirPod’ları veya bir Apple Watch’ı şarj ettiğini hayal edin.”

Apple sisteminde, ters kablosuz şarj etkinleştirilebilir, bu da neredeyse tüm Apple cihazlarının birbirini şarj edebileceği anlamına gelir.

Haziran ayının başlarında, Apple’ın çok cihazlı bir endüktif şarj matı geliştirdiğine dair haberler vardı. Şimdi, yine, Apple’ın yeni şarj cihazını alabilmemiz için haberlerde.

Ancak bu konuda Apple’ın herhangi bir sözü yok, bu yüzden onay için biraz daha beklememiz gerekiyor. Raporlar, Apple’ın ters şarj teknolojisini sonraki iPhone’larına getirebileceğini söylüyor. Kullanıcıların AirPods veya Apple Watch’u iPhone’ları ile şarj etmelerini sağlar.

Ancak bunun için Apple’ın diğer cihazları şarj edebilmesi için iPhone’da daha büyük bir pile ihtiyacı var. Şu anda yalnızca Pro Max modellerinde büyük piller bulunur.