Apple her yıl yeni bir iPhone modeli getiriyor ve son zamanlarda şirket, dört yeni akıllı telefonu olan iPhone 13 serisini duyurdu. iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max. En son raporlara göre, iPhone 13 Mini, gelecek yıldan itibaren yeni bir mini iPhone gelmeyeceği için son mini model olabilir.

Gelecek Yıl iPhone 14 Mini Olmayacak

Bu haber, Apple sızıntılarıyla tanınan bir YouTuber olan bahşiş veren Jon Prosser’dan geliyor. İPhone 12 mini’deki düşük tepki nedeniyle Apple’ın yeni bir mini iPhone modeli getirmeyeceğini tahmin etti.

iPhone 12 Mini satışları şirketin beklentilerini karşılamadı ve bu nedenle 13 mini son “Mini” iPhone olacak.

iPhone 13 Mini

iPhone 13 Mini

Haziran ayının başlarında analist Ming-Chi Kuo, iPhone 14 serisinin mini modelle gelmeyeceğini de iddia etmişti.

Yakın zamanda başlatılan iPhone 13 serisi ön siparişleri 17 Eylül’de başladı ve 24 Eylül’de satışa sunulacak. Cihaz ABD, Hindistan, İngiltere, Japonya, Çin, Avustralya ve Kanada’da satışa sunulacak.

iPhone 13 mini, 5,4 inç Super Retina XDA ekrana sahip iPhone 12 mini’ye benzer. En yeni mini model de iPhone 13’ten daha küçük bir pile sahip ve diğer özellikler normal modele benziyor. Dört yeni iPhone’un tamamı yeni bir A15 Bionic SoC tarafından destekleniyor ve iOS 15 üzerinde çalışıyor. Bu yeni modellerin şimdiye kadarki en pahalı iPhone olduğu söyleniyor.

Türkiye’deki müşteriler cihazları 1 Ekim’den, Malezya, Meksika, Güney Kore ve diğer 10 ülke gibi diğer ülkeler ise 8 Ekim’den itibaren alacak.

Ayrıca iOS 15, iPadOS 15 ve WatchOS 8 kullanıma sunuldu, böylece cihazınızı en son sürüme güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyi almadıysanız, manuel olarak kontrol edebilir veya birkaç gün bekleyebilirsiniz.