Apple, katlanabilen telefon için kendi kendini onarabilen ekran teknolojisi icat etti. Daha önce katlanabilen iPhone müjdesini veren Apple, şimdi de kendi kendini onarabilen ekran için patent başvurusunda bulundu.

Katlanabilir iPhone için tasarlanacak olan kendi kendini onarabilen ekran teknolojisini, katlanan ekranın arasına toz, kir, pislik gibi maddelerin zarar vermesini önlemek için yaptığını öne süren Apple, bu sorunu çözmek için bu teknolojiyi geliştirmiş. Henüz katlanabilir iPhone tasarlanmamış olsa bile ilerdeki zamanlarda Apple, katlanabilir iPhone‘u piyasaya süreceğinin belirtisidir.

Apple Katlanabilir iPhone Konsepti
Apple Katlanabilir iPhone Konsepti

Diğer telefon şirketlerine kıyasla, yeni cihazları üretme ve piyasaya sürme konusunda çok fazla acele etmeyen Apple, geçen günlerde yayınladığı iOS 14 güncellemesiyle kullanıcılarını sevindirdi.

Apple, katlanabilir iPhone modelini duyurmamış olsa da yakın zamanda katlanabilir iPad ve katlanabilir iPhone modellerini duyurabilir. Kendi kendini onarabilen katlanabilir ekran teknolojisi için patent başvurusunda bulunması bunun bir kanıtıdır.

Samsung ve Huawei’nin katlanabilir telefonlarını duyurması ve piyasaya sürmesinin ardından bütün gözler Apple’a yöneldi. Bu patent başvurusundan anladığımız kadarıyla yakın zamanda katlanabilir iPhone modeli duyurulacaktır.