Uzun zaman oldu, ancak Apple sonunda gecikmiş Evrensel Kontrol özelliğini yayınlıyor. Apple’ın işletim sistemlerinin beta sürümündedir, ancak bu, iPadOS ve macOS’un yayınlanan sürümlerine yalnızca bir adım uzakta olduğumuz anlamına gelir.

Universal Control ile, yalnızca iki aygıtı yan yana yerleştirerek Mac’inizin klavyesini ve faresini bir iPad ile kullanabilirsiniz. Apple, basın etkinlikleri sırasında sık sık cihazlarının nasıl sihir gibi hissettiğinden bahseder ve bu, biraz büyülü göründüğü örneklerden biridir.

Bu özellik başlangıçta Sonbahar 2021 lansmanı için planlandı. Bununla birlikte, belki de iki cihazın birlikte çalışmasının karmaşıklığı nedeniyle, 2022 Baharına ertelendi.

Artık MacRumors’a göre iPadOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3 betalarını yüklediğinizde Evrensel Kontrol özelliği otomatik olarak etkinleştiriliyor. Bu, cihazlarınız Apple’in beta programına kayıtlı olduğu sürece, onu çalıştırmak için özel bir şey yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Ne yazık ki, iPadOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3’ün ne zaman genel kullanıma sunulacağını tam olarak bilmiyoruz, ancak Apple’ın Universal Control’ü geri çektiğini söylediği ilkbaharda bekliyoruz.

Cihazlarınızdaki özelliklere sahip olmak için sabırsızlanıyorsanız, bilgisayarınızı ve tabletinizi Apple’ın Beta Yazılım Programına kaydettirebilirsiniz . Ancak, bazı sorunlara neden olabilecek yayın öncesi yazılımlarla uğraştığınızı unutmamanız gerekir.

Apple Kimliğinizle kaydolmanız ve ardından beta yapılarına geçmek istediğiniz cihazı seçmeniz gerekir. Her cihazın, Apple’ın web sitesinde parçaladığı kendi süreci vardır.