Android’de Microsoft’un SwiftKey klavyesini kullanan herkes, klavye artık Android ve Windows arasında kopyalamayı ve yapıştırmayı desteklediğinden , sahip olmak son derece kullanışlıdır. SwitftKey uygulama sürümü 7.9.0.5 için güncellendi ve birincil yeni özellik kopyalayıp Android akıllı telefon ve bir Windows PC arasında metin yapıştırmak için yeteneğidir.

Kopyalama ve yapıştırma her iki şekilde de yapılabilir, böylece metni Android’den PC’ye veya PC’den Android’e taşıyabilirsiniz.

Bu özelliği Windows‘ta kullanmak için bilgisayarınızda Windows 10 ( Ekim 2018 güncellemesi veya üstü) veya Windows 11 yüklü olmalıdır. Elbette, Android telefonunuzda veya tabletinizde SwiftKey’in en son sürümünün yüklü olması gerekir.

Özellik varsayılan olarak etkin değildir. Android cihazınızda SwiftKey Klavye Ayarlarına gitmeniz, ardından “Zengin giriş”e ve ardından “Pano”ya dokunmanız gerekecek.

Oradan, özelliği açmak için “Pano geçmişini senkronize et” geçişine dokunun. PC’nizde Ayarlar uygulamasına, ardından “Sistem”e ve son olarak “Pano”ya gidin.

Bir kez orada, ” Pano geçmişi “ni tıklayın , ardından “Cihazlarınız arasında senkronize et” seçeneğini seçin. Her şeyi ayarladıktan sonra, Android telefonunuzdan Windows PC‘nize sorunsuz bir şekilde metin kopyalayıp yapıştırabileceksiniz, bu kesinlikle sahip olunması güzel bir özellik.