iPhone 13’ünüz yanıt vermiyorsa ve normal yöntemleri kullanarak kapatamıyorsanız, zorunlu yeniden başlatmayı denemenin zamanı gelmiştir – bazen “donanımdan sıfırlama” olarak da adlandırılır ( fabrika ayarlarına sıfırlama ile karıştırılmamalıdır ). Neyse ki, yalnızca üç düğmeye basarak iPhone’unuzu yeniden başlatmaya zorlamak kolaydır. İşte nasıl.

Zorla Yeniden Başlatma Nedir?

Zorla yeniden başlatma, iPhone’unuzu tipik kapatma işlemi olmadan kapanmaya ve yeniden başlatmaya zorlar. Her zamanki gibi kapatmak önemlidir, çünkü iPhone’unuzu kapatmadan önce işleri toparlar. Ancak iPhone’unuz yanıt vermiyorsa, bazen yeniden başlatmaya zorlayarak daha sert bir adım atmak zorunda kalırsınız.

Zorla yeniden başlatmanın yalnızca nadiren kullanılması gerektiğini unutmayın. Donanımdan sıfırlamayı düzenli olarak kullanmak iPhone’unuzda sorunlara neden olabilir . Dondurulmadığı veya yanıt vermediği sürece iPhone’unuz zarif bir şekilde kapatılmalıdır.

Bir iPhone 13’ü Yeniden Başlatmaya Zorlama

Bir gerçekleştirmek için zorunlu yeniden iPhone’unuzdan 13, sen peş peşe üç düğmeye basılmasını yapmanız gerekir. Son düğmeye basıldığında, düğmeyi basılı tutmanız gerekir.

Tarifi şöyle: Sesi Aç düğmesine basıp bırakın, Sesi Azalt düğmesine basıp bırakın, ardından Yan düğmeyi basılı tutun. Ekranda bir Apple logosu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutmaya devam edin.

Apple logosu göründüğünde, düğme kombinasyonunu doğru şekilde yaptığınızı bileceksiniz. İşe yaramadıysa, tekrar deneyin; doğruyu bulmak biraz zor olabilir.

Apple logosu ekranına geldiğinizde, iPhone’unuzun açılması normalden uzun sürebilir. Bu normal. Bir veya iki dakika sonra, genellikle yaptığınız gibi kilit ekranını görmelisiniz.

Diğer Sorun Giderme İpuçları

Donanımdan sıfırlama yardımcı olmadıysa , iPhone’unuzu kurtarma moduna geçirmeniz ve iTunes veya Finder’ı kullanarak iPhone’u sıfırlamanız gerekebilir . Gelecekte, kaybetmemek için iPhone verilerinizi düzenli olarak yedeklemeyi unutmayın.

Ayrıca, iPhone’unuzun başlangıçta neden donduğunu düşünmek isteyebilirsiniz. Düzenli olarak oluyorsa, yinelenen bir hatanın veya bir donanım sorununun işareti olabilir. Bir hata düzeltmesinin sorunlarınızı çözebileceği umuduyla iPhone’unuzu iOS’un en son sürümüne güncellemek iyidir .

Her şey başarısız olursa, cihazınızın onarımı veya değiştirilmesi hakkında tavsiye almak için her zaman Apple Müşteri Desteği ile iletişime geçebilirsiniz . İyi şanlar!