WhatsApp gruplarına ekleme nasıl durdurulur? Birinin sizi WhatsApp gruplarına eklemesini durdurma nasıl yapılır? WhatsApp gruplarına otomatik eklenmeyi durdurma nasıl yapılır? WhatsApp gruplarına eklenmek istemiyorum sorunu nasıl çözülür? Birinin sizi WhatsApp gruplarına eklemesini nasıl engelleyebilirsiniz? Bu soruların yanıtlarını bu yazımızda detaylı bir şekilde anlattık.

WhatsApp Gruplarına Otomatik Eklenmeyi Durdurma Nasıl Yapılır?

WhatsApp, yayınladığı güncellemeyle birlikte WhatsApp gruplarına eklenmeyi durdurma özelliğini getirdi. Kullanıcıların mağdur kalmaması için başkaları tarafından bir kullanıcının izni olmadan WhatsApp gruplarına eklenmeyi kapatma özelliği sunuldu.

Artık kullanıcıların izni olmadan WhatsApp gruplarına eklenemeyecek. Birinin sizi WhatsApp gruplarına eklemesini nasıl engelleyebilirsiniz? İşte cevabı.

Birinin Sizi WhatsApp Gruplarına Eklemesini Durdurma Nasıl Yapılır?

WhatsApp- beni kimler gruplara ekleyebilir
WhatsApp- beni kimler gruplara ekleyebilir

Android ve iPhone cihazlarda WhatsApp’ta birinin sizi WhatsApp gruplarına eklemesini durdurmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • WhatsApp‘ı açın ve sağ üst köşedeki dikey üç noktaya dokunun.
  • Ayarlar‘a basın ardından hesap seçeneğine basın.
  • Gizlilik seçeneğine ardından gruplar‘a basın.
  • Açılan sayfada karşınıza Herkes, Kişilerim ve Şunlar hariç kişilerim olmak üzere üç seçenek çıkacaktır.
  • Herkes seçeneğini seçerseniz, yabancı olsun veya olmasın dileyen herkes sizi WhatsApp gruplarına ekleyebilir.
  • Kişilerim‘i seçerseniz, sadece telefon rehberinde kayıtlı kişileriniz sizi WhatsApp gruplarına ekleyebilir.
  • Şunlar hariç kişilerim‘i seçerseniz, belirlediğiniz kişiler hariç rehberinizdeki herkes sizi WhatsApp gruplarına ekleyebilir.

Bu adımlar hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlar için geçerlidir. En yeni teknoloji haberlerini ve güncel bilgileri görmek için Anasayfaya gidin.