iPhone 15 kullanıcıları, BMW ve Toyota araçlarda kablosuz şarj özelliğinin bozulduğunu söylüyor. Ayrıca, bazı kullanıcılar BMW’nin kablosuz şarj özelliğini kullandıktan sonra iPhone 15’in NFC entegresinin arızalandığını bildirdi.

Bazı iPhone 15 kullanıcıları ise belirli aralıklarla şarj problemi yaşadığını dile getiriyor. Sorun çözülene kadar bu özelliği kullanmamanız gerekiyor.

BMW ve Toyota araçlarda iPhone 15’in kablosuz şarj özelliğini kullandığında telefonu bozuyor!

iPhone 15 kullanıcıları BMW kablosuz şarj özelliğinin telefonu bozduğunu söylüyor

iPhone 15 kullanıcıları BMW kablosuz şarj özelliğinin telefonu bozduğunu söylüyor

iPhone 15 telefonunuz varsa, BMW ve Toyota arabalarında kablosuz şarj etmeyin. Çünkü bozuluyor. Bilinmeyen bir nedenden dolayı bu sorun her kullanıcıda yaşanmazken bazı kullanıcıların telefonlarını bozduğu ortaya çıktı.

Bu sorunu çözmek için Apple ve BMW birlikte çalıştıklarını açıkladı. Apple, çözüm bulunana kadar Toyota ve BMW araçlarda iPhone 15’i kablosuz şarj etmemeleri gerektiği konusunda uyardı.

iPhone 15 kullanıcılarından bazıları, BMW kablosuz şarj cihazlarının BMW dijital anahtar özelliğini ve Apple Pay’i bozduğundan şikayetçi. Bu sorunları yaşayan iPhone 15 kullanıcıları, Apple Destek topluluğu ve Reddit gibi forum sitelerinde sorunlarını dile getirip çözüm arıyor.