CES’te sergilenen çok sayıda mükemmel ürün var , ancak ASUS Zenbook 17 Fold OLED, tüm dizüstü bilgisayarı kaplayan dev katlanabilir ekranıyla bizi etkiledi.

Tabii ki şirket, bilgisayara geleneksel giriş yöntemlerini vermek için yaratıcı bir yol buldu ve onu daha da olağanüstü hale getirdi.

Dizüstü bilgisayar, katlanabilir OLED ekrana sahip 17,3 inçlik bir cihazdır. ASUS, “dünyanın ilk 17,3 inç katlanabilir OLED dizüstü bilgisayarı” olduğunu söylüyor. Dizüstü bilgisayarın tamamı ekran olduğundan, geleneksel taşınabilir bilgisayarlardan biraz daha çok yönlüdür.

PC, Dizüstü, Tablet, Ekran Klavyesi, Kitap ve Genişletme modlarında kullanılabilir. Ekranın şekliyle, 4:3 en boy orani veya iki adet 3:2 12,5 inç 1920×1280 ekran elde edersiniz. Her türlü yaratıcı aktivite için, ekstra yaratıcı olmak için bu dev katlanabilir ekranı kullanabilirsiniz.

Tabii ki, dizüstü bilgisayarınızla daha geleneksel giriş yöntemleri kullanmak isteyebilirsiniz, bu nedenle şirkete ASUS ErgoSense Bluetooth klavye ve dokunmatik yüzey de geliyor.

Yenilikçi ekranın dışında Dolby Vision HDR ve Dolby Atmos sürükleyici ses var. Ayrica en yeni 12. Nesil Intel Core i7 U-Serisi işlemcilere, Intel Iris Xe grafik kartına ve iki adet USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktasına sahiptir.

Zenbook 17 Fold OLED dizüstü bilgisayar 2022’nin ortasında piyasaya çıkacak. ASUS henüz fiyatı açıklamadı, ancak üst düzey teknik özelliklere ve devasa katlanır ekrana dayanarak bunun pahalı olacağından eminiz.