iOS için yayınlanan ChatGPT uygulaması Android telefonlara geliyor. iPhone kullanıcıları için yayınlanan ChatGPT uygulaması 500 binden fazla indirildi. İlk çıktığı günden itibaren büyük ilgi gören ChatGPT, bir çok dilde konuşabiliyor.

Elbette herhangi bir mobil kullanıcı, ChatGPT’ye veya diğer OpenAI araçlarına web arabirimi aracılığıyla erişebilir, ancak özel bir uygulamanın üstün deneyimi, hafifçe söylemek gerekirse, son derece ikna edici olduğunu kanıtladı. iPhone kullanıcıları onu ilk hafta yarım milyon kez indirdi ve Threads gelip onu sudan çıkarana kadar herkesi etkiledi.

ChatGPT Android uygulaması önümüzdeki hafta ABD’de yayınlanacak

ChatGPT uygulaması Android telefonlara geliyor

ChatGPT uygulaması Android telefonlara geliyor

Android’deki ChatGPT uygulaması, işlevsellik açısından iOS ile aşağı yukarı aynı görünüyor, yani web tabanlı sürümün özelliklerinin tümü olmasa da çoğunu alıyor. Görüşmelerinizi ve tercihlerinizi cihazlar arasında da senkronize edebilmeniz gerekir; bu nedenle, evde iPhone ve işte Android kullanıyorsanız endişelenmeyin.

Tabii ki tamamen aynı olmayacak çünkü iki mobil işletim sistemi birçok yönden farklılık gösteriyor. Örneğin, iOS’taki uygulamaya Haziran ayında eklenen Siri ve Kısayollar açıkça geçiş yapmayacak, ancak Android kullanıcılarının benzer bir şey alması muhtemel.

Twitter’da OpenAI, Android uygulamasının muhtemelen ilk olarak ABD’de “önümüzdeki hafta kullanıcılara sunulacağını” söyledi. Diğer ülkeler için herhangi bir plandan bahsedilmedi, ancak muhtemelen birkaç hafta veya ay sonra gelecekler. İlk çıkışından bir hafta sonra bir düzine ülkede daha vardı.