Clubhouse, kullanıcıların insanları sesli sohbetlere davet etmelerini sağlayan “Wave” adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Geçen hafta özellik sızdırıldı ve şirket haberi sürpriz bir belediye binasında duyurdu.

Clubhouse, hem Android hem de iOS cihazlar için özelliği etkinleştirdi; kullanıcıların sadece uygulamayı güncellemesi gerekiyor. Yabancılara el sallayabilir ve ilgilenirlerse görüşmenize katılmalarını isteyebilirsiniz.

Clubhouse ‘Wave’ Özelliği Resmi Olarak Android ve ios için Çıktı

Clubhouse Sesli sohbet

Clubhouse Sesli sohbet

Wave, arkadaşlarınızı canlı ses odasına davet etmenize yardımcı olur; Bunun için sallanan bir el emojisine dokunmanız gerekiyor . Diğer kullanıcı davetiyeyi alacak ve iki seçenek görecek, ya aramanıza katılmayı seçebilir ya da belki daha sonra seçeneğini seçebilir.

Clubhouse, blog yazısında şunları söyledi:

“Bir Dalga göndermek için Koridorda sağa kaydırın veya ekranın sol alt tarafındaki nokta simgesine dokunun. Ardından sohbet etmek istediğiniz kişinin yanındaki dalga düğmesini bantlayın. Merhaba dediğinize dair bir bildirim alacaklar ve sohbete açık olduğunuzu bilecekler.

Onlar da varsa, sizinle özel bir odaya katılabilirler. Sadece el salladığınız kişilere açık. Bunu bir sosyal çevrede tutabilir, farklı gruplardan arkadaşlarınızı birbirinizle tanıştırabilir veya odayı daha geniş bir şekilde açıp herkes için yapabilirsiniz.”

Diğer kullanıcılara bir aramaya katılmaları için istek gönderdiğinizde ve yanıt vermediklerinde, Clubhouse uygulamasını normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Clubhouse, popüler bir sosyal ses platformudur. Kullanıcılar Instagram ve Facebook gibi diğer platformlara takıntılı hale geldi, ancak bu yeni bir şey dikkat çekti.