Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’a gitti. Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Salman ile görüştü ve beyaz bir TOGG hediye etti. 17 Temmuz Pazartesi günü Suudi Arabistan’a inen Erdoğan, savunma, enerji ve diğer yatırımlar için anlaşma imzaladı.

Suudi Savunma Bakanı Prens Halid bin Salman, Riyad’ın “Krallık silahlı kuvvetlerinin hazırlık durumunu artırmak ve savunma ve üretim yeteneklerini desteklemek amacıyla” Türk savunma firması Baykar’dan insansız hava aracı satın almak için iki anlaşmaya vardığını bildirdi.

Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki anlaşmaların imza törenine Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed bin Salman birlikte katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birçok anlaşmaya imza attı

Erdoğan Suudi Arabistan veliaht prensi ile görüştü

Erdoğan Suudi Arabistan veliaht prensi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki 200 iş adamıyla Suudi Arabistan Krallığı’nı ziyaret ederken, iş ve ticaret gündemin üst sıralarında yer alıyor. Suudi Arabistan, BAE ve Katar’da yatırım toplamak ve kötü durumdaki Türk ekonomisine destek sağlaması için iş forumları düzenlendi.

Erdoğan: “Birçok alanda ilişkilerimizi ve işbirliğimizi geliştirmeyi umuyoruz.”

Suudi Arabistan’a hareket etmeden önce İstanbul’da yerel basına açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Birçok alanda ilişkilerimizi ve işbirliğimizi geliştirmeyi umuyoruz. Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek ortak yatırım ve ticari girişimlere ağırlık vereceğiz.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Salman’a TOGG hediye etti

Erdoğan Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Salman'a TOGG hediye etti

Erdoğan Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Salman’a TOGG hediye etti

Suudi Arabistan’ı ziyaret eden Erdoğan, Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed bin Salman’a beyaz bir TOGG hediye etti. Veliaht prens Muhammed bin Salman ve Erdoğan, birlikte TOGG’un önünde fotoğraf çektirdi.