Yeni telefonların piyasaya çıkmasıyla beraber, Dünyanın en hızlı Android telefonu da sürekli değişiyor. Android işletim sistemine sahip telefonlar arasında performans testleri yapan AnTuTu, geçen yılın Aralık ayında en güçlü telefonları sıraladı.

Bu listede, Snapdragon 8 Gen(Nesil) 2 işlemcisine sahip olan Moto X40, Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro ve Vivo X90 Pro+ gibi telefonların yanı sıra, MediaTek’in Dimensity 9200 işlemciye sahip telefonlar da yer aldı. AnTuTu’nun bu listede en üst sırada yer alan telefonu ise Redmi K60 Pro oldu.

Dünyanın En Hızlı Android Telefonu Redmi K60 Pro Oldu!

Dünyanın en hızlı Android telefonu listesi

Dünyanın en hızlı Android telefonu listesi

Antutu’nun yaptığı Dünyanın en hızlı Android telefonu listesinde Redmi K60 Pro ilk sıraya oturdu. Redmi K60 Pro, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine sahip diğer telefonlardan daha iyi performans gösterirken, RAM tarafında da LPDDR5X teknolojisi sayesinde hızına hız katıyor. Bu yıl oyuncu telefonları üretmeyeceğini açıklayan Redmi, K60 Pro modeli ile oyun odaklı telefon isteyenleri hedef kitlesine almayı amaçlamıştır.

Redmi K60 Serisinin Özelliklerini daha önce anlatmıştık. Dilerseniz bu telefonun özelliklerine bir göz atın.

Bu nedenle, Asus, Lenovo ve Black Shark gibi firmalar da AnTuTu testlerinde zirveye oturmak için beklemektedir. Bu arada, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine sahip telefonların piyasaya sürülmesiyle birlikte, çekirdeklerinin overclock işlemine müsait olduğu da ortaya çıktı.

Overclock, bir bilgisayarın veya telefonun bileşenlerinin çalışma hızını yükseltme işlemidir ve normal koşullarda bu tür bir işlem yapılmaması önerilir. Çünkü bu bileşenlerin daha hızlı çalıştırılması cihazın ömrünü azaltabilir veya cihazın bozulma riskini arttırabilir. Ancak, performansı artırmak isteyen kullanıcılar, cihazlarının bileşenlerini overclock edebilirler. Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine sahip telefonların bu özelliğe sahip olması, performansı artırmak isteyen kullanıcılar için iyi bir haber.

Gelecekte, performansı daha da artıracak olan oyuncu telefonlarının tanıtılması bekleniyor. Özellikle 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek olan yeni oyuncu telefonları, AnTuTu testlerinde zirveye oturmayı hedefliyor.

Bakalım 2023’te Dünyanın en hızlı Android telefonu değişecek mi? Bizleri bu yeni yılda hangi Android telefonlar karşılayacak?