Twitter’ın başına geçen Elon Musk Twitter CEO’luktan istifa edebilir ve bu kararı herhangi bir üçüncü taraf kişiler veya herhangi bir ABD Senatörü değil, kendisi verecektir.

Bu karar için bir Twitter anketi kullandığı için tamamen Twitter takipçilerine güveniyor, yani eğer olacaksa, sonunda Musk’ın seçimi olacak. Bunu aşağıda kısaca tartışalım.

Elon Musk, Tweet Anketinin ‘Evet’ Seçeneği Daha Fazla Oy Alırsa Twitter’ın CEO’su Olarak İstifa Edebilir

Elon Musk Twitter CEOluğunu bırakacakmı

Elon Musk Twitter CEOluğunu bırakacak mı

Son zamanlarda Elon Musk, Tweet’teki üçüncü taraf sosyal platform bağlantılarıyla ilgili olarak platforma bazı politika değişiklikleri getirdi. Bu, kullanıcıların Twitter’ın rekabet platformlarıyla ilgili herhangi bir bağlantı eklemesini engelleyecek.

Yukarıda görebileceğiniz gibi, resimde tüm politika değişiklikleri belirtilmiştir. Buna göre Twitter, Facebook, Instagram  gibi 3. taraf sosyal platformların ücretsiz tanıtımını kaldıracak.

Herhangi bir kullanıcı, hesabında yukarıdaki örnekleri tekrar tekrar tekrarlamaya çalışırsa, geçen hafta olduğu gibi hesabın askıya alınmasıyla karşı karşıya kalabilir.

Bu politika nedeniyle birçok kişi Musk’ı eleştirdi ve bunu ‘platform için en kötü karar’ olarak nitelendirdi. Bunun ardından platformda titrediğini de gören Musk, bu değişiklikle ilgili olarak tweet’inde özür diledi.

Ancak bunu Twitter kullanıcıları için yeterli bulmadı ve Twitter’ın başkanı olarak istifa edip etmeyeceğine karar verecek olan evet veya hayır şeklinde iki seçenekli bir anket tweetledi.

Şu anda bu ankette oylama sona erdi ve 24 saatte 16 milyondan fazla oy topladı. Oyların %42,5’i hayır’dan yana, diğer %57,5’i evet’ten yana, bu da insanların Musk’ın Twitter CEO’luğundan istifa etmesini istediği anlamına geliyor.

Musk’ın ne yapacağını şu anda bilmiyoruz, ancak tweet’te belirttiği gibi bu konuda ciddi olduğu görülüyor.