Bir bilgisayar yükseltmesini finanse etmenin en iyi yollarından biri eskisini satmaktır ve bu özellikle Apple ürünleri için geçerlidir. Mac’ler değerlerini karşılaştırılabilir Windows PC’lerden çok daha iyi tutma eğilimindedir, ancak tam olarak neyi şarj edeceğini bilmek kolay değildir.

Öncelikle Modelinizi ve Özelliklerinizi Belirleyin

Sonuçta, Mac’iniz yalnızca birinin onun için ödemeye razı olduğu değere değer. Bu bilgileri, biraz daha önceden talep etmek isteseniz bile, Mac’iniz için ne elde etmeyi beklemeniz gerektiğini bulmak için kullanabilirsiniz.

eBay, halihazırda satılmış (paranın el değiştirdiği) ürünleri aramanıza izin verdiği için hala bunun için en iyi araçtır . Bunu yapmadan önce, hangi Mac’e sahip olduğunuzu ve özelliklerinin neler olduğunu bulmanız gerekir.

Bunu yapmak için makinenizi çalıştırın ve sol üst köşedeki Apple logosuna tiklayın. Makinenize genel bir bakış için “Bu Mac Hakkında”yı seçin.

Bu, modeliniz ve boyutunuz (örneğin MacBook Pro, 16 inç), üretim yılı (“orta” veya “erken” gibi farklılaştırıcıları da içerebilir), ayrıca çip ve RAM (bellek) gibi önemli bilgileri içerir.

Artık, modelinizin eBay gibi bir açık artırma sitesinde ne için satılacağı konusunda iyi bir fikir edinmek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Bu bilgileri, alıcının tam fiyatı ödemek yerine bir teklif yapmasını beklediğiniz Facebook veya Craigslist gibi diğer pazar yerlerinde listeler yapmak için de kullanabilirsiniz.