Güvenlik araştırması, etik hackleme vb. alanların yakın gelecekte daha çok gelişmesi bekleniyor. Etik hack’lemeyi öğrenmek için en iyi 10 web sitesi listemize bir göz atın. Bugün birçok genç etik hacklemeyi öğrenmek istiyor.

Ancak, etik korsanlığı öğrenmek kolay bir iş değildir ve bir gecede profesyonel hacker olunmaz. Ama çalıştıktan sonra imkansız diye bir şey yoktur.

Etik korsanlığı öğrenmek için çevrimiçi kurslar satın alan veya bir eğitim programına katılan binlerce insan var. Aslında, internette kısa sürede etik korsanlığı öğrenmenize yardımcı olabilecek birçok web sitesi ve forum siteleri bulunmaktadır.

Bu yüzden, biz de bu makalede, etik bilgisayar korsanlığı konusunda öğreticiler veya kılavuzlar paylaşan en iyi web sitelerinin bir listesini paylaştık.

Etik Hack’lemeyi Öğrenmek İçin En İyi 10 Web Sitesi Listesi

Etik hack'lemeyi öğrenmek

Etik hack’lemeyi öğrenmek

Bu web sitelerinde, etik korsanlık ve güvenlikle ilgili birkaç faydalı makale veya kurs keşfedebilirsiniz. Öyleyse, etik hack’lemeyi öğrenmek için en iyi 10 web sitesi listesine bir göz atalım.

1. Hacking Tutorial

Hacking Tutorial, güvenlik açıklarını bulup açıklayan listedeki en iyi ve en yüksek puan alan web sitelerinden biridir. Yazılımda bulunan güvenlik açıkları hakkında en az birkaç makale bulacaksınız.

Sadece bu değil, site aynı zamanda çevrimdışı görüntüleme için öğreticileri PDF formatında indirmenize de izin veriyor. Sitenin kullanıcı arayüzü iyi tasarlanmış ve Etik korsanlığı öğrenmek için değerli kaynaklardan biri.

2. Hack In The Box

Etik Hacking Öğrenmek İçin En İyi İkinci Web Sitesidir. Bu site yıllar içinde bir çok kez askıya alındı ve HITB olarak yeniden markalandı ve site tamamen WordPress tabanlı bir platform gibi görünen bir şeye dönüştürüldü. Ayrıca Today Hack In The Box, geçmiş yıllarda olduğu gibi güvenlik ve etik korsanlığa odaklanmaya devam ediyor.

3. Hack This Site

Etik bilgisayar korsanlığı alanı hakkında çok az bilginiz varsa ve bilgisayar korsanlığı yeteneklerinizi geliştirmek için kaynak arıyorsanız, bu siteyi ziyaret etmeniz gerekir. Etik hack’lemeyi öğrenmek için en iyi 10 web sitesi listemizde 3. sırada bulunuyor.

Temel olarak bu site, bulgularınızın ayrıntılarını bulabileceğiniz veya paylaşabileceğiniz bir etik bilgisayar korsanlarının bulunduğu toplulluktur. Herhangi bir sorunuz varsa, doğrudan topluluğa sorup bilgi alabilirsiniz.

4. EvilZone Hacking Forums

Bu, internetteki en büyük bilgisayar korsanlığı topluluklarından ve forumlarından biridir. Ayrıca bilgisayar korsanlığını öğrenmek için en iyi web sitelerinden biridir.

Bu topluluk muhtemelen içinde veya dışında olabilecek herhangi bir programlama sorusunu yanıtlayacak beceri ve bilgiye sahiptir. Tüm eğitimler bu web sitesinde çok net bir şekilde anlatılmıştır.

5. Hack a Day

Adından da anlaşılacağı gibi Hack a day, internette etik hacklemeyi öğrenmek için başka bir en iyi web sitesidir. Bu web sitesi kesinlikle cep telefonları, GPS veya dijital kameralar ve çok daha fazlası gibi belirli kategorideki bilgileri arayan herkes için harika bir bilgi kütüphanesi sunuyor.

Site, iyi görünen bir karanlık mod arayüzüne sahiptir. Genel olarak, çevrimiçi olarak etik korsanlığı öğrenmek için değerli bir web sitesi ve kaynaktır.

6. EC-Council

Uluslararası E-Ticaret Danışmanları Konseyi (EC-Council), bireyleri çeşitli e-iş ve bilgi güvenliği becerilerini sertifikalandıran üye tabanlı bir kuruluştur. EC-Council olarak da bilinen Uluslararası E-Ticaret Danışmanları Konseyi, dünyanın en büyük siber güvenlik teknik sertifikasyon kuruluşudur. Bu web sitesini de mutlaka ziyaret edin.

7. Break The Security

Etik hacklemeyi öğrenmek için en baştan yani sıfırdan öğrenmek için bir web sitesi arıyorsanız, bu siteyi mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor. Etik hackleme ve sızma testlerini öğrenmek için listedeki en iyi sitelerden biridir. Sitede yeni bir şeyler öğrenmenize yardımcı olacak birçok makale bulunuyor.

8. Hacking Loops

Hack öğrenmeye başlamak için harika bir sitedir. Burada kendi pentest/hack laboratuvarınızı da kurabilirsiniz. E-postanıza gönderilen ücretsiz kılavuz, adım adım nasıl başlayacağınızı ve kendi laboratuvarınızı nasıl kuracağınızı gösteriyor ve anlatıyor.

9. MetaSploit

MetaSploit, birçok kuruluşun güvenliklerini geliştirmesine yardımcı olmuş, dünyanın en popüler Penetrasyon Testi yazılımlarından biridir. Metasploit blogu hack hakkında bilgi sahibi olmak ve başlamak için harika bir yer olacaktır. Bilgiye, ücretsiz araçlara, öğreticilere ve daha fazlasına bu siteden erişin. Bu yüzden, MetaSploit, hacklemeyi öğrenmek için başka bir en iyi sitedir.

10. SecTools

Bu web sitesi piyasada bulunan güvenlik araçlarına ve nasıl korunulacağı hakkında bilgileri sunmaya odaklanmıştır. Ağ güvenliği ihlallerinden nasıl korunacağınıza dair bir eğitim sunar. Liste çok sık güncellenmektedir. Bu web sitesi ayrıca özellikler ve incelemelerle birlikte listelenen güvenlik araçları hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyor.

Etik hack'lemeyi öğrenmek için en iyi 10 site

Etik hack’lemeyi öğrenmek için en iyi 10 site

Etik hack’lemeyi öğrenmek için en iyi 10 web sitesi listemizin sonuna geldik. Bu sitelerin hepsi ingilizce dilindedir. Zaten hack ve yazılım öğrenmenin birinci kuralı ingilizce dilini iyi derecede bilmektir.

Şunu belirtmekte fayda var; Hack ve ağ güvenliği konusunda uzmanlaşmak için bir konu veya bir kaynak yetmiyor. Bir çok bilgi birikimini araştırarak elde edersiniz. O yüzden bu konuları öğrenmek için çok araştırmanız ve kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Umarım etik hack’lemeyi öğrenmek için en iyi 10 web sitesi listesi işinize yarar. Bildiğiniz daha iyi web sitesi varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.