Apple’ın FaceTime görüntülü arama uygulaması, belki de şirketin en çok kullanılan özelliklerinden biridir. İPhone’ları, iPad’leri ve Mac’leri olan kişilerin birbirleriyle kolay görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır.

Ancak Android için bir FaceTime uygulaması mevcut mu? Hayır, ancak aramalara katılabilirsiniz. açıklayacağız. 2021 yılında iOS 15 , iPadOS 15 ve macOS 12 Monterey duyurusu ile Apple, Android, Windows ve diğer işletim sistemlerine kadar FaceTime görüntülü görüşmelerini açtı.

Apple bu platformlar için özel uygulamalar yayınlamasa da, FaceTime aramalarına katılmalarına izin verdi. Bir arama başlatmak için iPhone, iPad veya Mac’i olan birinin FaceTime uygulamasını açması, “Bağlantı Oluştur” düğmesine dokunması ve Android cihazınızda sizinle paylaşması gerekir.

Ardından aramaya katılabilir ve FaceTime görüşmesine katılabilirsiniz. Android için FaceTime kılavuzumuz tüm süreç boyunca size yol gösterebilir.

Android'de en iyi 10 casusluk oyunu

Ancak, her iki tarafça da başlatılabilen daha sağlam bir video konferans hizmeti arıyorsanız, Android’de çalışan birkaç harika görüntülü arama alternatifi vardır.

Küçük bir tavsiye. Google Play Store’da FaceTime için arama yaparsanız ve adlarında “FaceTime” olan uygulamalar bulursanız, bunların resmi uygulamalar olmadığını ve Apple FaceTime’ı desteklemediğini bilmelisiniz. En iyi ihtimalle, onlarla görüntülü görüşme yapabilirsiniz, ancak en kötü ihtimalle kendinizi bazı kabataslak uygulamalar, hatta kötü amaçlı yazılımlar yüklerken bulacaksınız.

Bu uygulamalarla şansınızı denemek yerine, Android için kullanılabilen bazı sağlam görüntülü arama uygulamaları var. Hayır, Facetime kullanıcılarıyla bağlantı kurmanıza izin vermiyorlar. Ancak, iPhone’ları, Android telefonları ve hatta diğer platformları kullanan kişilerle görüntülü arama yapmak için bunları kullanabilirsiniz. Sadece cihazlarında aynı uygulamanın yüklü olması gerekir.

Yakınlaştırma : Hem iş hem de ev için tek bir go-to-görüntülü arama servisi varsa, o da Zoom’dur. En gösterişli uygulama değil, ancak her evde en az bir kişinin onu okul, iş veya başkalarıyla iletişim kurmak için kullanma olasılığı yüksek. Yakınlaştırma Windows , Mac , Android , iPhone , iPad ve Linux için kullanılabilir.

Google Duo : Google Duo, Android , iPhone , iPad için veWindows, Mac, Chromebook’lar ve Linux’ta bir web tarayıcısı aracılığıyla kullanılabilir . Bire bir ve grup görüntülü görüşmeleri destekler ve bunları Wi-Fi veya hücresel veri bağlantıları üzerinden yapabilirsiniz. Google Duo ayrıca birkaç zarif özellik sunar. Knock Knock, sizi arayan kişinin videosunu siz daha aramayı yanıtlamadan önce görmenizi sağlar. Birisi aramanıza cevap veremediğinde (sesli mesaj gibi) bir video mesajı da bırakabilirsiniz.

Google Meet : Öncelikle ücretli Google Workspace kullanıcılarına yönelik olmasına rağmen, Google Meet harika bir grup video konferans hizmetidir. Sanal arka planlar gibi bazı kullanıcı dostu özellikler sunar. Google Meet , Windows, Mac, Chromebook ve Linux’taki web tarayıcıları aracılığıyla kullanılabilir ve Android , iPhone ve iPad için uygulamalar vardır.

Facebook Messenger : Facebook Messenger’ı kullanarak görüntülü görüşme yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu özelliği hemen hemen her işletim sisteminde kullanabilirsiniz ve kullanabilirsiniz. iPhone , iPad ve Android için özel Messenger uygulamaları vardır, ancak Windows, Mac veya Linux’tan görüntülü arama yapmak için Messenger’ı doğrudan masaüstü web tarayıcınızda da kullanabilirsiniz.

• WhatsApp : Facebook’a ait WhatsApp, eyalette inanılmaz derecede popüler değil, ancak dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri. Mesajlaşma, sesli aramalar ve görüntülü aramalar için hepsi bir arada bir mesajlaşma servisi arıyorsanız, bu, ailenizin en iyi seçimi olmalıdır. WhatsApp Android , iPhone , iPad , Windows , Mac ve web için kullanılabilir.

• Skype : Microsoft’un sahibi olduğu Skype, ana akım haline gelen ilk görüntülü arama uygulamalarından biriydi. O zamandan beri, sadece daha iyi oldu. Skype, Windows , Mac , iPhone , iPad , Linux ve Android için kullanılabilir.

• Viber : Viber, görüntülü aramalar ve çeşitli başka amaçlar için kullanabileceğiniz zengin özelliklere sahip bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı vardır ve iPhone ,iPad , Android , Windows , Mac ve Linux gibi çeşitli platformlarda kullanılabilir.

Ve evet, aramak istediğiniz kişilerin doğru uygulamayı yüklediğinden emin olmak için fazladan bir adım atmanız gerekecek. Ancak bu bir kez yapıldığında, hangi platformu kullanırlarsa kullansınlar hemen hemen herkesle görüntülü görüşme yapabileceksiniz.