Android telefona ya da Android tablete Fortnite oyunu nasıl yüklenir? Fortnite nedir? iPhone Fortnite yükleme nasıl yapılır? Fortnite indir

Fortnite Nedir?

Fortnite, tek ya da 4 kişiye kadar takım halinde oynanabilen, çok oyunculu, bir görev yapma oyunudur. Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017’de yayınlanan Fortnite, yüksek grafiklere sahip bir savaş oyunu, nişancı oyunudur.

Fortnite, Android, iOS, PlayStation 4, Microsoft Windows, Mac OS, Xbox One, Nintendo Switch gibi birçok platformda indirilip, oynanabiliyor. Ancak Epic Games hem Apple hem de Google ile çeşitli nedenlerden dolayı büyük anlaşmazlık içine girdiler. Bu yüzden bir çok platformda Epic Games oyunlarını indirmek ve kurmak biraz zorlaştı.

Fortnite Nasıl İndirilir? Nasıl Yüklenir? Fortnite İndir

Android için Fortnite İndirme

Fortnite indir - android
Fortnite indir – android

Android’de Fortnite oyunu Play Store üzerinden indirilemiyor. Çünkü Epic Games, Google ve Apple ile büyük bir anlaşmalık içinde. Bu nedenle Play Store ve App Store‘de Fortnite oyunlarını bulamazsınız. Oyunu internet tarayıcınızdan indirip, yükleyerek oynayabilirsiniz.

Android için Fortnite indirmek için bu adımları takip edin;

  1. İnternet tarayıcınızı açın ve arama kutucuğuna Fortnite indir yazın.
  2. İlk çıkan “Android’de Fortnite Mobil – Epic Games Store” linkine tıklayın. Ya da buradan indirin.
  3. Açılan sayfada “Epic Games uygulamasından şimdi al” butonuna tıklayın ve dosyayı indirin. Ya da buradan indirin.
  4. İnen “EpicGamesApp.apk dosyasını açın ve APK dosyasını yükleyin (istenilen izinleri verin).
  5. Yüklediğiniz “Epic Games” uygulamasını açın ve ana sayfadaki “Fortnite” afişine tıklayıp, “Yükle” butonuna basın (istenilen izinleri verin).
  6. Fortnite oyunu yüklenecektir. İndirme bittiği (yaklaşık 2 GB) zaman Epic Games uygulamasından, Fortnite oyununu açıp oynayabilirsiniz.

Android için Fortnite oyununu indirmek bu kadar basit iken iOS için Fortnite indirmek biraz zor. Çünkü iOS işletim sistemi, internet tarayıcılarından dosya indirip, yüklemeye izin vermiyor.

iOS İçin Fortnite İndirme

Fortnite indir - iOS
Fortnite indir – iOS

iOS cihazlar için App Store’de Fortnite oyunlarını bulamazsınız. Fortnite indirmenin bir yolu yok malesef. Ancak daha önce Fortnite indirip herhangi bir sebepten dolayı silmişseniz, tekrar indirebilirsiniz.

iOS cihazlar için yeniden Fortnite yüklemek için bu adımları takip edin;

  1. iOS cihazınızdan App Store’yi açın ve profil resminize basın.
  2. Siparişlerim sekmesini açın ve satın aldıklarım seçeneğine basın.
  3. Arama kutucuğuna Fortnite yazıp arayın.
  4. Oyunun yanındaki bulut simgesine basın ve indirme başlayacaktır.

Oyun indikten sonra Fortnite kurup oyunu oynayabilirsiniz. iPhone ve iPad cihazlara bu yöntemle Fortnite kurup oynayabilirsiniz. Bir sonraki Android’den iOS’a dosya gönderme makalemizi de okumanızı tavsiye ederim.