Küresel siber güvenlik harcamalarının 2022 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde 1 trilyon doları aşmasının beklendiği gerçeğini hesaba kattığımızda, kuruluşların siber suçlarla mücadele için çok daha fazla para harcamaya istekli oldukları ortaya çıkıyor .

Çok sayıda işletme “artan siber güvenlik harcamaları” çoğunluğunu atlıyor olsa da, hala bütçelerinin bir kısmını güvenliğe ayırmayı göze alamayan ya da siber güvenliği yeterince önemsemeyen önemli sayıda kuruluş var. buna yatırım yapın.

Bununla birlikte, güvenlik düzenlemeleri küresel olarak sıkılaştıkça ve GDPR (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) ve Kaliforniya Tüketici Gizliliği Yasası (CCPA) gibi düzenlemeler uygulandıkça, birçok şirket artık gizlilik yatırımlarına bakmanın yeni bir yolunu buldu. .

Ağır güvenlik ve özel yatırımın önemi ile uzlaşmak yerine, kuruluşlar artık gizlilik yatırımlarını cezalandırılmaktan kaçınmanın bir yolu olarak görmeye başladılar.

Yüzeyde, katı cezaları savuşturmak için mahremiyete yatırım yapmakta yanlış bir şey yokmuş gibi görünse de, şirketler mahremiyet yatırımlarını satışları artırmanın bir yolu yerine sigorta gibi görmeye başlar.

 

Şirketlerin bütçelerinin bir kısmını siber güvenlik harcamalarına ayırmasını sağlayan GDPR ve CCPA gibi yakın zamanda uygulanan düzenlemelere rağmen, şirketler sağlam bir siber güvenlik altyapısının ciddi bir şekilde katkıda bulunabileceğini fark ederse, güvenlik önlemlerinin finansmanı süreci çok daha kazançlı hale gelebilir. satışları da artırdı.

 

Bu noktaya kadar bahsettiğimiz her şey, özellikle de güvenlik yatırımlarının sıradan bir prosedür olduğu inancı, mevcut BT ortamında geniş çapta kabul görmektedir.

Cisco tarafından yakın zamanda yürütülen bir anket, tüm bu inançlara meydan okuyor ve siber güvenlik ve gizliliğe yatırım yapmak konusunda oldukça olumlu bir tablo çiziyor ve gizliliğe yatırılan her bir doların, ürün satışları vb. alanlarda birden fazla getiri elde etme kapasitesine sahip olduğunu öne sürüyor.

Gizliliğe ve güvenliğe yatırım yapmanın yalnızca düzenlemelere hizmet ettiğine dair yaygın inancı değiştirmek amacıyla, Cisco’nun anketlerini ve ürettiği içgörüleri derinlemesine inceleyen bir makale derledik.

Sonuç olarak:

Bu makalenin sonunda, yalnızca okuyucularımıza, uyumluluk gereksinimlerinin ötesinde gizliliğin önemini açıklığa kavuşturduğumuzu umabiliriz. Bunu söyledikten sonra, gizlilik yatırımlarına bakış açımızı değiştirmenin genel olarak siber güvenlik için çok şey yapabileceğine inanıyoruz.