Google kişilerdeki fazla kişiler nasıl silinir? Gmail rehber silme nasıl yapılır? Google kişi silme nasıl yapılır? Gmail kişileri düzenleme nasıl yapılır? Gmail kişi listesi nasıl silinir? Gmail rehber listesini nasıl düzenleyeceğinizi sizlerle paylaştık.

Gmail rehber silme- Google Kişi Silme
Gmail rehber silme- Google Kişi Silme

Google kişilerdeki rehber listenize ulaşmak için google kişiler‘i açın veya bu bağlantıya tıklayın.

Gmail hesabınızda kayıtlı bütün rehberiniz açılacaktır. Buradaki kayıtlı kişiler, telefonunuzdaki veya sim karttaki kişiler değil, Google Kişilerde kayıtlı olan rehberinizdir. Bu rehbere dünyanın her yerinden Google hesabınızla ulaşabilirsiniz. Telefonunuz kaybolsa bile bu rehberi Google Kişilerden silmediğiniz sürece kaybetmezsiniz. Yine de silmek isterseniz de bu adımları uygulayın:

Tek kişi silmek için;

Silmek istediğiniz kişinin adına tıklayın.

Açılan sayfada sağ üst köşede seçenekler(üç noktalı işaret)’e tıklayın.

Gmail Kişi silme-Seçenekler
Gmail Kişi silme-Seçenekler

Açılan sayfada sil seçeneğine tıklarsanız, kişi hesabınızdan kalıcı olarak silinecektir.

Gmail rehber silme-sil
Gmail rehber silme-sil

Birden fazla kişi silmek için;

Bir kişinin fotoğrafına basılı tutun. sonra üstteki kutucuktan tümünü işaretleyin. Sağdaki seçeneklere(üç noktaya) tıklayın. Sil seçeneğine tıklayın. Gmail hesabınızdaki herkesi silmiş oldunuz.

Not: Google kişilerdeki kayıtlı kişileri silmiş olsanız da çöp kutusunda 30 gün boyunca silinmezler. Bu yüzden yanlışlıkla silmiş olduğunuz kişileri 30 gün içinde çöp kutusunda bulabilirsiniz.