Google nihayet 2022‘de piyasaya sürülebilecek bir şirket içi akıllı saat üzerinde çalışıyor. Şirket, Pixel serisinin altına birçok akıllı telefon getirdi ancak 2014’ten beri Google’ın giyilebilir bir platformu Wear OS olmasına rağmen asla kendi akıllı saatini yapmadı.

Rapor, yaklaşmakta olan Google akıllı saatinin, Google’ın 2,1 milyar dolara satın aldığı Fitbit’ten farklı olan Pixel donanım ekibi tarafından geliştirildiğini söyleyen Insider’dan geliyor .

Google SmartWatch “Rohan” bir kod adı vardır şirketi diyoruz “Piksel İzle” verip vermeyeceğinizi onay yok gerçi.

Google Pixel Smartwatch Gelecek Yıl Başlayabilir

Insider’ın raporuna göre akıllı saat, Pixel telefonlarla aynı rolü sunacak . Bir Fitbit’ten daha pahalı olması bekleniyor ve Apple Watch’a rakip olacak.

Yaklaşan Google akıllı saati, yalnızca fitness odaklı bir akıllı bant olmayacağı için Fitbit saatlerinden farklı olacak. Rapora göre giyilebilir cihaz, kalp atış hızı izleme, EKG, adım sayma ve daha fazlası gibi gelişmiş özelliklerle donatılacak

. Google ayrıca, kod adı “Nightlight” olan WearOS’a Fitbit entegrasyonunu başlatmak için çalışıyor. Şu anda şirket, Wear OS 3 ile akıllı saatler için yeni nesil platform geliştiriyor.

Wear OS 3, Samsung ile bir ortaklık olarak geliştirildi ve platformu Google’ın kendi platformuyla birleştirdi. Ancak Wear OS 3, yalnızca yeni işletim sisteminin özelleştirilmiş bir sürümünü çalıştıran Samsung Galaxy Watch 4’te piyasaya sürüldü.

Google Smartwatch’ın kullanılabilirliği hakkında konuşurken, önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceği ve fiyatların Fitbit saatlerinden daha yüksek olacağı bildiriliyor.

2019 raporuna göre Google’ın bir Pixel Watch’ı vardı. 2017 yılında piyasaya sürülen LG Watch Sport ve LG Watch Style, aslında Pixel markasının bir parçasıydı. Bir çalışan Insider’a, Google donanım patronunun akıllı saatler Pixel ailesine ait gibi görünmediği için fikri iptal ettiğini söyledi.