Google, daha hızlı bir uygulama ve uzun pil ömrü ile Android 12 Go Edition’ı duyurdu . Birkaç hafta önce piyasaya sürülen Android 12’nin tonlanmış bir sürümüdür.

Android 12 (Go sürümü), Android 11’in (Go sürümü) halefidir. En son işletim sisteminin bu varyantı, hafif donanımı çalıştıran ucuz, düşük kaliteli cihazlara odaklanacaktır.

Hafif işletim sisteminin tamamı 2022’de piyasaya sürülecek. Google, Pixel akıllı telefon dizisi için iki aylık

 

Android 12 lansmanından sonra bunu duyurdu. Android 12 Go Sürümü Daha Hızlı Uygulama ve Uzun Pil Ömrü ile Başlatılacak

Google’a göre, Go sürümü işletim sistemi dört yıl önce piyasaya sürüldü ve 200 milyondan fazla aktif kullanıcıSI var.

Android Go’nun gelecek yıl gelecek yeni sürümüyle şirket , daha hızlı uygulama başlatma, daha iyi gizlilik, geliştirilmiş pil, yeni çeviri özellikleri, uygulama ve cihaz paylaşımı ve daha fazlasını sunmayı vaat ediyor .

Giriş seviyesi akıllı telefonlar, yüzde 30’a varan geliştirilmiş uygulama başlatma süresi ile uygulamaları daha hızlı açacak . Bu, ekranın karardığına veya UI’nin donduğuna baktığınızda zamanınızı azaltarak uygulamaları çok daha hızlı açabileceğiniz anlamına gelir.

Uygulamaların açılması düzgün animasyonlar gösterecektir . İyi bir yazılım deneyimi için önemli olduğu için şirket SplashScreen API’sini dahil ediyor. Uygulama yüklenirken kullanıcıların ekranda güzel animasyonlar görmelerini sağlar.

Android 12 Go ile yazılım, uzun süre kullanılmayan uygulamaları hazırda bekletebilecek. Bu da pil ömrünü artıracak ve akıllı telefonda yerden tasarruf sağlayacaktır.

Yazılım, uygulamaları hazırda bekletmeye çalıştığında, kullanıcıları bilgilendirecektir. Kullanıcılar “Son” menüsü yardımıyla ekranda ne olduğunu çevirebilir .

Telefondaki menü düğmesine tıklayarak gezinebilirsiniz. Bu özellik, farklı bir dilde bir şey okurken anlamadığınızda kullanışlıdır. Sadece birkaç dokunuşla tercih ettiğiniz dile çevirebilirsiniz.

Android 12 işletim sistemi, Android telefon kullanicılarının uygulamaları birbirleriyle paylaşmasına olanak tanıyan kullanışlı bir araç olan Nearby Share’e sahiptir.

Bu özellik Go sürümü yazılımına da geliyor; kullanıcıların Go sürümünün diğer kullanıcılarıyla uygulamaları paylaşmasına izin verecek. Files Go uygulamaları, dosyaları sildikten sonra 30 gün içinde kurtarmanıza olanak tanır.

Bu nedenle, yanlışlıkla herhangi bir dosyayı silmeniz durumunda, onu normal kitaplığa geri getirebilirsiniz.

Yeni Go Edition yazılımı Privacy Dashboard’u getiriyor; hangi uygulamaların konum, mikrofondan gelen ses ve kameradan gelen içerik gibi hassas verilere eriştiğini gösterecek.