Google, CES 2022’ye şahsen katılmamaya karar vermiş olsa da, şirket yine de Android’e pek çok iyi şeyin geleceğini duyurdu . Belki de en heyecan verici olanı, Android ve Windows’un birlikte daha iyi çalışacağının duyurulmasıdır.

Google, Windows ve Android arasındaki entegrasyonu “Android telefonunuzu Fast Pair ile Windows PC’nize bağlayarak, Bluetooth aksesuarlarını hızlı bir şekilde ayarlayabilecek, metin mesajlarını senkronize edebilecek ve Nearby Share ile dosya paylaşabileceksiniz” diyerek açıklıyor .

Temel olarak, metin mesajlarınızı, Bluetooth aksesuarlarınızı ve her şeyin çalışmasını sağlayarak Android telefonunuz ve Windows PC’niz arasında daha sorunsuz bir şekilde hareket edebileceksiniz. En azından, Google bunu böyle tanımlıyor. Aslında ne kadar pürüzsüz olduğunu görmek için özelliği ele geçirene kadar beklememiz gerekecek.

Kullanılabilirlik konusunda Google, “bu deneyimleri bu yıl ilk kez belirli Windows bilgisayarlarına getirmek için Acer, HP ve Intel ile birlikte çalıştığını” söylüyor.

İPhone cihazlarının ve Mac’lerin birlikte çalışmasına daha çok benzeyen bir deneyim yaratacak oldukça heyecan verici bir özellik gibi göründüğü için, daha sonra tüm Windows PC’lerde yerini alacak .

Görünüşe göre Google, Apple gibi kendi pürüzsüz ekosistemini oluşturmaya çalışıyor ve bu, o yönde bir adım.