Google Chrome, küçük hoparlör göstergesiyle hangi sekmenin gürültü çıkardığını görmeyi kolaylaştırır, ancak sekmeyi sessize almak için her zaman iki tıklama gerekir. Şimdi, şirket bir sekmeyi tek bir tıklamayla sessize alma yeteneğini test ettiği için Google bunu değiştirecek.

Bir sekmeyi tek tıklamayla sessize almak, şu anda Google Chrome’un Canary derlemesinde bir bayrak olarak mevcuttur. Bu bir bayrak olduğundan, onu manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için adres çubuğuna chrome://flags yazın ve ardından “Sekme sesini kapatma UI denetimi: Etkinleştirildiğinde, sekme şeridindeki ses göstergeleri sekme sesini kapatma denetimleri olarak ikiye katlanır” etiketli seçeneği açın.

Etkinleştirildiğinde, hoparlör simgesine sağ tıklayıp sesini kapatmak yerine, simgeye bir kez tıklarsanız sekmeyi sessize alır.

Bu, hayatınızı sonsuza dek değiştirecek türden bir güncelleme değil, ancak birdenbire müzik veya reklamları biraz daha hızlı çalmaya başlayan bir sekmeyi sessize alacak güzel bir değişiklik, ki bu her zaman hoş.

Bu özelliğin Chrome’un yayınlanan sürümüne ne zaman geleceğinden (veya geleceğinden) emin değiliz, ancak umarım yakında olur çünkü bu hoş bir küçük değişikliktir.