Google resimli arama yapma nasıl yapılır? Google görsel arama nasıl yapılır? Google Lens nedir? Google Lens nasıl kullanılır? Iphone görsel arama nasıl yapılır? Telefondan Google görsel arama nasıl yapılır? İnternette görsel arama nasıl yapılır? Google fotoğraf aratma nasıl yapılır?

Google' da Resimli Arama Yap- Fotoğraf Çek, Ara
Google’ da Resimli Arama Yap- Fotoğraf Çek, Ara

Google’da fotoğraf aratma

İnternetten görsel arama yapmak artık çok kolay. İster ıphone, ister android, hiç farketmez. Hemen aramak istediğiniz kişiyi, nesneyi, objeyi, hayvanı, bitkiyi, yazıyı, cihazı vs. fotoğrafını çekip Google’ da ilgili görselleri bulmak için Google fotoğraf aratma yapabilirsiniz.

Google Lens Nedir

Bir hayvanın veya nesnenin fotoğrafını çekip, Google resimli arama yaparak o hayvanın hangi cins olduğunu, nerelerde yaşadığı, benzer nesneleri gibi bilgileri kolaylıkla bulabileceğiniz bir Google Gelişmiş Görsel Arama uygulamasıdır.

Google Lens Fotoğraf Aratma
Google Lens Fotoğraf Aratma

Google Lens Görsel Arama Yapma

Google lens uygulaması üzerinden bir nesnenin fotoğrafını çekip anında google resimli arama yapabilir, o nesne hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, benzer nesneleri de bulabilirsiniz.

Google Lens Nasıl Kullanılır?

  1. Hemen Google Lens uygulamasını açıyoruz.
  2. Arama yapmak istediğiniz nesneyi, hayvanı veya başka bir şeyin fotoğrafını çekmek için o nesneye telefonumuzun kamerasını yöneltiyoruz.
  3. Kamerayı Google’da resimli arama yapmak için o nesnenin üzerindeyken, kamera simgesine tıklayıp Google’da arama yapmasını istiyoruz.
  4. Karşınıza fotoğrafını çektiğiniz hayvanın veya nesnenin ne olduğunu veya hayvan ise hangi cins olduğunu ve nerelerde yaşadığı gibi bilgiler gelecektir.

Iphone’da Google resimli arama yapmak

Google fotoğraf aratma Iphone
Google fotoğraf aratma Iphone

Iphone’a henüz Google Lens uygulaması gelmediği için, görsel arama yapmak için apple store’dan google uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Google uygulamasında arama simgesinin yanında bir kamera işareti olduğunu göreceksiniz. Kamera simgesine tıkladığınızda kamera açılacak ve aynı Google Lens uygulamasındaki gibi, Google resimli arama yapabilirsiniz.

Google Gelişmiş Görsel Arama

Google’ın bu özelliği sayesinde bilmediğiniz bir nesnenin veya objenin fotoğrafını çekip, Google Gelişmiş Görsel Arama yaparak o nesne hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse;

Bir bitkinin fotoğrafını Google Gelişmiş Görsel Arama yaparak, o bitkinin ne olduğunu, daha çok nerede yetiştiğini, ne gibi faydaları olduğunu çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.