Google Mesajlar uygulamasına yeni özellik: Tek kullanımlık gelen kodları 24 saat içinde otomatik olarak silecek. Google, Mesajlar uygulamasına gelecek olan bu özellikle karmaşıklıkları azaltmayı hedefliyor.

Artık gereksiz mesajları otomatik silme özelliğiyle kendi kendine silinmesi ayarlanabilecek. Tek kullanımlık kod veya şifrelerin kullanıldıktan sonra işe yaramadığı için, Google bu mesajları 24 saat içinde otomatik olarak silme özelliğini duyuracağı sızdırıldı. Bu özelliğin yakında yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

Google mesajlara güncelleme geliyor
Google mesajlara güncelleme geliyor

Google Mesajlar uygulaması üzerinde çalışmalarına devam ederken bu özelliğin bütün kullanıcılara geleceği sızdırıldı. Otomatik silme özelliği kullanıcılar seçenek olarak sunulacağı, yani kullanıcılar isterlerse bu özelliği açabilir, isterlerse otomatik silmeyi durdurabilirler.

Google Mesajlar uygulamasının 1 milyardan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor. Gelecek olan yenilikleri bu kullanıcılar uygulamayı güncelleyerek bu özelliği aktif edebilecek.