İzniniz olmadan evet! Yükleyebilir. Google ve Apple telefonunuza uzaktan uygulama yükleyebilir. Hatta haberiniz olmadan yükler. Bir çok Android telefona Mass Notify (Covid-19 bildirim) uygulaması kullanıcıların haberi olmadan yüklendi.

Google, kullanıcıların haberi olmadan, Android cihazlara uygulama yüklüyor. Hem de herhangi bir yüklendi bildirimi olmadan. Kullanıcıların haberi olmadan.

Android Cihazlara Mass Notify Uygulaması Kendiliğinden Yüklendi

Mass Notify Covid-19 bildirim uygulaması bir çok Android cihaza otomatik olarak yüklendi. Bu kötü bir şey değil. Ancak neden kullanıcıların haberi ve izni olamadan yüklendi? Uygulamanın simgesi bile yok.

Peki, Google hangi durumlarda telefonunuza uzaktan uygulama yükleyecek? Google bu konuda pek bir şey söylemiyor. Ama Google’ın Android cihazlara uzaktan uygulama yükleme yeteneğine sahip olduğu çok açık.

Android Cihazınıza Uygulamaları Uzaktan Yükleyebilirsiniz

Google ve Apple telefonunuza uzaktan uygulama yüklemek

Google ve Apple telefonunuza uzaktan uygulama yüklemek

Google’ın uygulamaları uzaktan yükleyebildiğini öğrenmiş olduk. Peki biz de Android cihazımıza uzaktan uygulama yükleyemez miyiz? Tabi ki yükleyebiliriz.

Google Play Store’de oturum açın ve aynı hesapla giriş yaptığınız herhangi bir cihazı seçip yükleme yapın. Böylece Google hesabınızla giriş yaptığınız bütün cihazlara uzaktan uygulama yükleyebilirsiniz. Uygulama yüklediğiniz cihazda bildirim olarak yüklendiğini haber verdiğini görebilirsiniz.

Apple, iPhone’a Uzaktan Uygulama Yükleyebilir Mi?

Google ve Apple telefonunuza uzaktan uygulama yükle

Google ve Apple telefonunuza uzaktan uygulama yükle

Apple, bu güne kadar hiç kimsenin telefonuna uzaktan uygulama yüklemedi. iPhone telefonlarına uzaktan uygulama yüklemek imkansızdır. Çünkü Android cihazların aksine iOS cihazlarda uygulama yüklemek için sizden şifre istenir. Android cihazlarda uygulama yüklemek için şifre istenmez.

Android cihaza uygulama yüklemek için Google hesabınızla bir web tarayıcısında giriş yapıp uzaktan uygulama yükleyebilirsiniz. Ama iOS işletim sisteminde bunu yapmak için bir yol yok. Sadece gönderilen güncellemelerle uzaktan uygulama yükleme yapılabilir.

Her İki Şirket de Uzaktan Uygulama Silebilir

Hem Google, hem de Apple isterlerse uzaktan uygulama silebilirler. Bu özellik, kötü amaçlı yazılımlardan korumak için oluşturulmuştur. Kötü amaçlı bir uygulama hem Android hem de iOS cihazlara uygulama mağazalarına gizlice girerse ve milyonlarca kullanıcı bunu indirirse, her iki şirket de uygulamayı devre dışı bırakır. Ya da uyarı verir.

Google ve Apple telefonunuza uzaktan uygulama yükleyebilir mi? Sorusunun cevabını vermiş olduk. Aynı zamanda her iki şirketin uzaktan uygulamaları sildiğini de anlatmış olduk.