Google Voice, gelen aramalar için özel kuralları kullanıma sunarak, kullanıcıların grupları ve hatta belirli bireysel kişileri nasıl idare edeceklerine karar vermelerine olanak tanıyor.

 

Google Voice kullanıcıları için, kişilerden gelen aramaların nasıl alındığı üzerinde daha doğrudan kontrole izin veren yeni araçlar mevcuttur . Google’ın amacı, olası dikkat dağınıklıklarını azaltarak daha iyi bir iş akışı sağlamaya ve üretkenliğe yardımcı olmaktır. Esasen, önemli olma olasılığı daha yüksek olan aramalara izin verirken, gerekli olmayan kişilerden gelen aramaları yeniden yönlendirebileceksiniz.

Google Voice kullanıyorsanız, artık kişilerinizden gelen aramalarla ilgilenmek için birkaç yeni seçeneğiniz var. Belirli kişi aramalarını sesli postaya veya farklı bir bağlantılı telefon numarasına iletmek için ayarlayabilirsiniz.

Bireysel kişiler için özel sesli mesajlar da ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bireysel kişilerden gelen aramaları da görüntüleyebilirsiniz. Veya oluşturduğunuz kuralları tüm kişilere veya kişilerinizdeki belirlenmiş gruplara uygulayabilirsiniz.

Tüm bunlar, Çağrı Yönlendirme altında iki yeni düğme bulacağınız Google Voice‘taki Çağrılar menüsünden yönetilebilir: Bir kural oluştur ve Kuralları yönet. Buradan, bireysel kişiler veya gruplar için ayarları düzenleyebilir, belirli sesli postalar veya yönlendirme numaraları atayabilir.

Yeni özel kurallar özelliği artık tüm Google Voice kullanıcıları için yayında. Varsayılan olarak Kapalı’dır, ancak bunu Google Voice ayarlarından etkinleştirebilirsiniz .