Hiç Android telefonunuzda bir iPhone kullanıcısından can sıkıcı bir tepki olan bir mesaj aldınız mı? Diğer iPhone kullanıcıları için normal görünüyor, ancak Android’i olan herkes için garip görünüyor. Google sonunda bu tepkileri emojilere dönüştürecek bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Birisi iPhone’da bir metin mesajına tepki verdiğinde, diğer iPhone kullanıcıları mesajda bir tepki olduğunu bildiren bir sembol görürler. Android kullanıcıları ise aslında şuna benzeyen bir metin mesajı görürler:

“Yoldayım” vurgusu yaptı.

Birçok kişi bir grup sohbetinde bu tepkileri kullandığında oldukça çirkin mesaj dizileri oluşturur.

Neyse ki, 9To5Google’a göre , Google Mesajlar için beta sürüm 10.7 güncellemesinde Google’ın bir düzeltme üzerinde çalıştığına dair ipuçları var. APK’daki bir kod satırı, Google’ın bu tepki mesajlarını yukarıda görülen metin dizisi yerine uygun bir emojiye dönüştüreceği anlamına gelir. Mükemmel bir çözüm değil, ama kesinlikle bir gelişme.

İşte uygulamada keşfedilen kod:

ios_reaction_classification iPhone tepkilerini emoji olarak göster.

Elbette, bu mesajları tamamen susturmanın yaratıcı bir yolunu bulduk , bu nedenle kendinizi iPhone sahipleriyle birçok grup sohbetinde bulursanız, bu tekniği uyguladığınızdan emin olun. Bu teknik, Google Mesajların son sürümüne gerçekten ulaştığını varsayarak, Google bu düzeltmeyle çıkana kadar sizi idare edecektir.