Güneş enerjisiyle şarj olan akıllı saat ile tanışın. Garmin Enduro akıllı saat, hem güneş enerjisi ile çalışıyor hem de 65 günlük pil ömrüyle geliyor. Bununla yetinmeyip, akıllı saati pil tasarrufu modunda, güneş enerjisi ile şarj olması koşuluyla pil ömrünün 1 yıla kadar dayanabileceği söyleniyor.

ABD’li akıllı saat yapımcısı Garmin, bir çok akıllı saatte bulunan özelliklerin yanı sıra, en zorlu hava şartlarına bile dayanabilen Garmin Enduro akıllı saati tanıttı. Akıllı saatin özellikleri say say bitmiyor. En iyi özelliklerinden bir tanesi de gücünü güneş enerjisinden alabiliyor olması.

Garmin Enduro, en kötü hava şartlarında bile insan sağlığını ölçebilecek özelliklere sahip. İnsan sağlığında kötü bir durum olduğunu anlayarak, anında konum bilgilerini otomatik olarak ilgili yerlere bildiriyor.

Garmin Enduro Akıllı Saat’in En İyi Özellikleri

Garmin Enduro akıllı saat
Garmin Enduro akıllı saat

1- Güneş enerjisi ile şarj olabilmesi

2- En kötü hava şartlarına dayanıklı olması

3- 65 gün dayanabilen pil ömrü

4- Kalp atış hızını sürekli ölçebilme

5- Kandaki oksijen doygunluk seviyesini ölçebilme

6- Sürekli olarak GPS ile izleme

7- Gelişmiş uyku izleme ve uyku takip verileri

8- Nefes alıp verme verilerini takip etme

9- Telefonunuza gelen akıllı bildirimler

10- Temassız ödeme yapabilme

11- Acil durumda otomatik olarak konum gönderme

12- iOS ve Android telefonlara uyumlu olması ve daha bir çok özellik

Garmin Enduro: 65 Gün Pil Ömrü Sunan Akıllı Saat

Bu güne kadar bir çok akıllı saat gördünüz. Ama bu akıllı saat, çeşitli donanımlarla donatılmış, tam bir teknoloji harikası. Diğer akıllı saatlerde bulunan tüm özellikleri barındırıyor. Ama 65 günlük pil ömrü sunan başka bir akıllı saat piyasada yok.

Garmin Enduro akıllı saat, güneş ışınlarıyla şarj edildiği sürece, en az 65 günlük pil ömrü sunuyor. Güneş enerjisi ile şarj olması ve “akıllı saat modu” aktifken, en az 65 gün dayanabiliyor. Saatin pil tasarrufu modunda ve güneş ışınlarından güç alarak şarj olmasıyla 1 yıla kadar şarja takmadan dayanabileceği söyleniyor.

Garmin Enduro, 280 x 280 piksel çözünürlüğe sahip 1,4 inç OLED ekran ile geliyor. Güneşten güç alan bu akıllı saat oldukça hafif bir yapıya sahip. Titanyum modeli 58 gram, çelik varyant modeli ise 72 gram ağırlığındadır.