Yakın tarihli bir Apple etkinliğinde şirket, en çok beklenen ürünü ” AirTag ” I tanıttı . Uzun bir süre ürün dedikodusu yapıldı ve nihayet ürün piyasaya çıktı. Apple’ın en ucuz gadget’larından biridir. Daha sonra FindMy uygulamasında Bluetooth kullanılarak izlenebilecek anahtarlar ve cüzdanlar gibi öğelere takabilirsiniz .

Apple AirTag, Doğru İzleme için U1 Çip kullanır

Fiyatı tek AirTag 29 $ (kabaca Rs.2200) ‘dir ve bir dört paket 99 $ fiyatlı (kabaca Rs. 7500). Yeni gadget’ın nasıl çalıştığı ve özellikleri gibi diğer tüm ayrıntılarına göz atalım.

AirTag Nasıl Çalışır? AirTag gadget’ını kullanmak için ios 14.5 veya sonraki sürümleri, iPad OS 14.5 veya sonraki sürümleri çalıştıran bir iPhone veya iPod Touch’a ihtiyacınız var . Find My uygulaması diğer Apple Ürünlerinde çalışsa da yukarıdaki ürünlere ihtiyacınız olacak.

Ayarladıktan sonra, AirTag’e iliştirilmiş nesneleri bulmak için tüm cihazlarda Bul’u kullanabilirsiniz.

AirTag’in Tasarımı

CR2032 piller etrafında tasarlanmış küçük, düğme şeklinde bir takip cihazıdır. AirTag, 0,39 ons (11 g) ağırlığında ve 1,26 inç çapında ve 0,31 inç yüksekliğindedir.

Apple AirTag, Doğru İzleme için bir U1 Çipi kullanır

Apple AirTag’in Özelliği

Find My app, AirTag öğelerini yönetir. Uygulamayı açın ve “Öğeler” sekmesinin altında, konumunu kolayca görebilmeniz için her AirTag bir haritada gösterilir.

Evde kaybolursa AirTag’i bulmak için bir ses çalmak için yerleşik hoparlörlere sahiptir veya Find My uygulaması aracılığıyla ses çalabilir veya Siri’den AirTag’inizi bulmasını isteyebilirsiniz. AirTag’de bir Kayıp Modu var, başka biri My My ağında bunu algıladığında otomatik olarak bir bildirim gönderir.

Gadget’ınız kaybolursa, herhangi biri onu bulduğunda sizinle iletişime geçebilmesi için iletişim bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

pil

AirTag, yaklaşık bir yıl dayanan değiştirilebilir bir pil kullanır. Pili çıkarmak için aygıtın arka panelindeki düğmesine basın ve döndürerek çıkarın. Değiştirilebilir pilleri olduğu için şarj etmenize gerek yoktur.

Maksimum Bluetooth aralığı yaklaşık 100m’dir. AirTag, IP67 su ve toz direnci ile birlikte gelir, yani yarım saat boyunca 3,3 fit (1 Metre) derinliğe kadar suda kalabilir.

Kurulum, kutusundan çıkarıldıktan sonra tek dokunuşla yapılır. AirTag, Apple Kimliğinizle bağlantılı olduğundan ve hiç kimse onu izleyemediğinden, kullanıcının gizliliği ve güvenliği güvence altına alınmıştır. Konum verileri ve geçmiş bile saklanmaz.