İnsanların çevrimiçi “hisse senedi” Android hakkında lirik olduğunu gördünüz, ancak bunun ne anlama geldiğinden tam olarak emin değilsiniz. Kısa cevap, doğrudan Google’dan “saf” Android olduğudur, ancak bu, neden bu kadar çok Android hayranının onu sevdiğini açıklamıyor.

Stok Android Tanımlı

“Stok Android”in yalnızca Google tarafından yayınlanan Android sürümü anlamına geldiği doğrudur. Peki. aslında, Open Handset Alliance tarafından geliştirilmiştir .

Mobil cihazlar için açık standartlar geliştirmeye çalışan 84 firmadan oluşan bir konsorsiyum. Mobil alandaki büyük oyuncuların çoğu, Samsung, Qualcomm, Nvidia, Intel ve tabii ki Google dahil olmak üzere OHA üyeleridir.

Google, Android geliştirmenin birincil ticari sponsorudur, ancak işletim sisteminin kendisi açık kaynaktır ve herkes onu kullanmakta özgürdür.

Bu nedenle, genellikle hisse senedi Android olarak adlandırılan, Google’ın sponsorluğunda ve liderliğinde OHA tarafından onaylanmış Android sürümüdür.

Android Telefon Ekosistemini Anlamak

Peki, neden tüm Android hisse senedi değil? Bugün satın alabileceğiniz çoğu Android telefonda Android’in değiştirilmiş bir sürümü bulunur. Özünde, hepsi aynı temel işletim sistemidir, ancak farklı telefon üreticileri kullanıcı arayüzünü değiştirir veya değiştirir, daha fazla özellik ekler ve tercih ettikleri uygulama grubunu önceden yükler.

Android açık bir platformdur ve bu nedenle, farklı telefon ve tablet markaları arasında birbirinden sıyrılmak için hararetli bir rekabet vardır. Radikal olarak farklı şekil, boyut ve özelliklere sahip canlı bir cihaz ekosistemi var.

Kağıt üzerinde, her telefon üreticisinin temel Android planını değiştirmesi, genişletmesi ve geliştirmesi iyi bir şey gibi görünüyor. Çoğunlukla öyle! Ancak, hisse senedi Android deneyimini bu kadar çekici kılan belirgin avantajlar var.

Stok Android Hakkında Bu Kadar Harika Olan Ne?

Birinin diğer seçeneklere göre hisse senedi Android’i tercih etmesinin birçok nedeni vardır, ancak çoğu fırfırsız Android hayranının genellikle ortaya çıkardığı ilk şey, fırfırsız olmasıdır. Stok Android nispeten küçüktür, iyi çalışması için güçlü bir cihaz gerektirmez ve minimalist bir arayüze sahiptir.

Belki daha da önemlisi, stok Android’de bloatware yoktur : Android telefon üreticileri tarafından önceden yüklenmiş, genellikle hem can sıkıcı hem de kurtulması zor olan uygulamalar ve diğer içerikler.

Stok Android, tüm şişkinliği ortadan kaldırmanın ve minimalist, hızlı bir kullanıcı arayüzü sunmanın yanı sıra, hızlı güncellemelerden de yararlanır. Cihazınız stok Android çalıştırıyorsa, piyasaya çıkar çıkmaz Android’in en son sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Android’in değiştirilmiş bir sürümüne sahip bir cihaz kullanıyorsanız, üreticinin en son Android sürümünün kapağını açmasını ve müşterilere sunmadan önce sihrini çalıştırmasını beklemeniz gerekir.

Bu, Android üreticilerinin yüksek öncelikli güvenlik ve hata düzeltmelerini neredeyse hemen uygulamaya koymasıyla ve bunları büyük Android güncellemelerinden ayırmasıyla, bugünlerde bir dereceye kadar değişti.