Bilinmesi gereken?

•Instagram hesap sayfasında profil fotoğrafını seçin.

Instagram profil bağlantısı, tarayıcının adres çubuğunda benzersiz bir URL olarak görünür.

• Instagram profil bağlantısı, Instagram alan URL’si ile kullanıcı adınızın birleşimidir.

Instagram uygulamasını bir iPhone’da kullanırken, Instagram profil bağlantınız hakkında iki kez düşünmeyebilirsiniz. Benzersiz profil bağlantısı, mobil uygulamanın hiçbir yerinde belirgin bir şekilde görüntülenmez. Ancak bu bağlantıyı bulmak kolaydır, böylece basit bir kopyala ve yapıştır ile herkesle paylaşabilirsiniz.

Bu makale, Instagram profil bağlantınızı masaüstü tarayıcıdan ve iPhone’unuzdan nasıl kopyalayacağınızı gösterir.

Instagram Profil Bağlantınızı Nasıl Kopyalarsınız?

Instagram bir web uygulaması olarak da kullanılabilir. Bu nedenle, masaüstü bilgisayarınızdaki herhangi bir tarayıcıyı veya iPhone’daki bir mobil tarayıcıyı kullanın.

1. Kullanıcı adı ve şifre ile Instagram profilinize giriş yapın.

2. Profil sayfasına gitmek için sağ üst köşeden kullanıcı adınızı veya profil fotoğrafınızı seçin.

3. Profil URL’si, tarayıcının adres çubuğunda görünür.

4. Instagram profil bağlantısını kopyalayın.

5. Basın Ctrl + C Windows klavyede profili bağlantısını kopyalayıp Ctrl + V yerde yapıştırmak için. Mac’te, bağlantıyı yapıştırmak için Command + C üst kopya ve Command + V tuşlarını kullanın.

Not: Bazı Instagram hesapları özeldir ve onlara gitmek için Instagram profil bağlantısını kullansanız bile görünmeyebilir. Devre dışı bırakılan Instagram hesapları da görünmez.

Instagram Bağlantınızı iPhone’a Nasıl Kopyalarsınız?

Instagram profil bağlantısı, iPhone uygulamasında hiçbir yerde görünmez. Uygulamanın ayarlarında da hiçbir yerde bulamazsınız. Ancak hesap adınıZı (veya başka birinin adını) bildiğiniz için Instagram profil bağlantısını bir araya getirmek kolaydır.

1. iPhone’unuzda Instagram uygulamasını açın ve gerekirse kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.

2. Alttaki menü çubuğunun sağ alt köşesindeki Profil simgesine dokunun.

3. Kullanıcı adı, profil sayfasındaki profil fotoğrafının üzerinde belirgin bir şekilde görüntülenir.

4. Instagram profil bağlantısı, Instagram site URL’sinin ve kullanıcı adının basit bir birleşimidir. Örneğin, ekran görüntüsünden Instagram kullanıcı adı @indiescribe’dir. Bu nedenle, tam profil bağlantısı https://www.instagram.com/indiescribe olacaktır ve bu da profile her yerden bağlanacaktır.

İçeriğinizin erişimini genişletmek için blog gönderilerinde, e-posta imzalarında veya başka herhangi bir yerde Instagram profil bağlantısını kullanın. Alternatif olarak, Instagram uygulamasından QR kodları oluşturabilir ve herhangi bir üçüncü taraf kamera uygulamasından taranabilmesine izin verebilirsiniz. Benzersiz QR kodunu taramak, ona bağlı Instagram hesabını açacaktır.

Instagram hikayelerime nasıl link koyarım?

Ne zaman Instagram üzerinde bir hikaye göndermek , bağlantıları eklemek için etiket özelliğini kullanabilirsiniz.

Önce üst gezinme çubuğundan çıkartma aracını seçin, ardından Bağlantı çıkartmasını seçin . Ardından, istediğiniz bağlantıyı ekleyin, Bitti’ye dokunun ve yayınlamadan önce çıkartmayı hikayenize yerleştirin.

Instagram bağlantınızı Twitter biyografinize nasıl alırsınız?

Instagram profilinizin bağlantısını bulduğunuzda, bunu Twitter biyografinizde paylaşabilirsiniz.

Twitter’da Instagram bağlantınızı kopyalayın ve Twitter profilinize gidin. Profil > Profili Düzenle’yi seçin ve bağlantıyı Biyo veya Web Sitesi alanına yapıştırın.